برای مشاهده دیده بان ذو شنبه 23 مرداد ماه 1396  به ادامه مطلب مراجعه فرمائید

وقت به خیر 

12:35  روز خوش

12:28 نرخ فروش گندله و کنسانتره شرکتهای معدنی از جمله کگل و کچاد بطور مستقیم بر اساس نرخ بیلت فولادی تعیین می شود. لذا این گروه از شرکتها با توجه به اینکه بخش عمده ای از هزینه هایشان ثابت است، برنده اصلی افزایش نرخها هستند.در این گروه کگل با توجه به بهره برداری از طرحهای توسعه و شرایط معدن پیشتاز خواهد بود.

12:25 امروز در بورس کالا 10000 تن شمش بلوم فخوز عرضه داشت که در مقابل آن 26000 تن تقاضا بود، و در نهایت 10000 تن با قیمت میانگین 20664 ریال معامله شد.

12:20  نماد فاسمین 372 تومان دادو ستد میشود و دو حقوقی از سهم حمایت کرده اند

12:15 کارشناس بازار مسکن:وام 80 میلیونی مسکن برای خانه اولی‌ها، تاثیری بر بازار ندارد، این وام با توجه به سود و اقساط بالا و درآمد خانوارها نمی‌تواند کمکی به خانه دار شدن مردم کند

12:10 معاون توسعه راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، گفت: در هفته جاری برای نهایی شدن فاینانس تولید ریل ملی مسئولان مربوطه به هند سفر می‌کنند. جبارعلی ذاکری اظهار کرد: بر اساس تفاهم صورت گرفته با هندی‌ها، مقدمات تامین فاینانس این کشور برای تولید ریل ملی در کارخانه ذوب‌آهن اصفهان فراهم شده است.

12:05 گروه های ساختمانی و سیمانی با معاملاتی اکثرا متعادل و منفی دنبال می شوند

12:00 نماد ثعمرا در آستانه صف فروش قرار گرفته است

11:55 شاهد افزایش تقاضا در گروه معدنی هستیم

11:50 نماد کپرور در صورتی که حمایت 494 تومان را از دست بدهد به سمت کف کانال نزول خواهد کرد

11:40 وزیر امور اقتصاد و دارایی دولت یازدهم درباره تغییر وزیر در دولت دوازدهم، گفت: شاید دلیل تغییر وزیر اقتصاد در دولت دوازدهم ایجاد انسجام و هماهنگی تیم اقتصادی است. علی طیب‌نیا در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از اینکه فرصتی چهار ساله نصیبم شد تا بتوانم از دانش محدود و تجربه‌ام برای ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور استفاده کنم، بسیار خوشحال هستم.

11:33 آیت الله سیّدمحمود هاشمی شاهرودی به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شد

11:29 نماد پارسان با 3.5 درصد مثبت بازگشایی شد

11:25 درگروه حمل و نقل نمادهای حکشتی، حتاید و حسیر مثبت، نمادهای توریل، حتوکا و حپترو منفی و مابقی متعادل دنبال می شوند.

11:20 در بورس دالیان سنگ آهن امروز شروع منفی داشت افت 4 درصدی میتواند سبب تضعیف قیمت سنگ آهن در بازار نقدی شود.

11:17 نماد وبیمه دوباره صف فروش شد

11:12 در گروه شیمیایی معاملاتی اکثرا متعادل در جریان می باشد و تنها نمادهایی نظیر شکربن، شپاکسا، شلعاب و تاپیکو با نوسانات مثبتی مواجه می باشند در آنسو نمادهای شفارا، ساینا، شپارس و شکلر از فشار فروش بالاتری نسبت به هم گروهی ها و معاملاتی منفی تر برخوردار می باشند.

11:10 فروش و حمل نخستین محموله شمش فولاد چادرملو  / نخستین محموله شمش فولاد چادرملو صبح امروز به مقصد کارخانه نورد سرمد ابرکوه حمل شد.کارخانه فولاد چادرملو که بهمن ماه سال گذشته بهره‌برداری آزمایشی خود را در مجتمع صنعتی اردکان آغاز کرد از اردیبهشت ماه امسال با خروج اولین شمش فولاد عملاً به جمع واحدهای تولید فولاد کشور پیوست.در این واحدهای تولیدی، سالانه یک میلیون تن، قابل ارتقاء تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن فولاد تولید می‌شود. واحد احیای مستقیم این مجتمع در مجاورت کارخانه فولاد در حال ساخت است که انتظار می‌رود تا پایان سال جاری، ساخت آن به پایان برسد.

11:02  نماد خاذین با از دست دادن 100 تومان شروع به اصلاح کرده است 92 و 86 دو حمایت پیش روی این نماد هستند

10:57 رشد اقتصادی چین جهش زد/ میزان تولیدات صنعتی بیش از ۷ درصد – آمارها نشان می‌دهد که میزان تولیدات صنعتی چین در ماه جولای در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن ۷.۲ درصد سیر افزایشی خواهد داشت. به نقل از شینهوا، تحلیلگران اقتصادی بر این باور هستند که تولیدات صنعتی، میزان سرمایه گذاری و مصرف در چین در ماه گذشته میلادی، جولای، فراتر از انتظارات خواهد بود./ایبنا

10:53 در مورد ولساپا  باید گفت که این نماد در 130 تومان حمایت معتبری دارد اما بازار کم عمق ما و تسویه اعتباری ها روند ها  را خراب می میکند

10:51 بازار با کمبود نقدینگی مواجه است

10:45 کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند که به دلیل ضعف ساختار در اقتصاد جهانی، احتمال از دست رفتن ۵۰ درصد سرمایه بورس بازان وجود دارد

10:42  یکی از نماد هایی که امروز در واچ لیست دارم پلاسک می باشد  قیمت کنونی 990 ریال مقاومت مهم این نماد 102-105 تومان است و هنوز واکنش قابل قبولی نداشته است

10:42 در گروه مستعد رشد قیمتی پالایشگاهی که اکثرا با معاملاتی متعادل و منفی سپری می شوند، شاهد کاهش حجم معاملات و در نتیجه کاهش فشار فروشندگان خسته می باشیم که در صورت افزایش هر چند اندک تقاضا، انتظار می رود با برگشت قیمتی، معاملاتی متعادل تر و حتی نوسانات مثبتی همراه گردند در این بین ادامه ابهامات این گروه بخصوص با نحوه نرخ گذاری شرکت پالایش و پخش فرآوردهای نفتی از دلایل کم اعتمادی به تعدیلات مثبت چشمگیر اعلامی آنها و جو احتیاط فعالین بازار در خرید نمادهای گروه مذکور می باشد.

10:41 یک کارشناس اقتصادی در خصوص راهکارهای افزایش معاملات برق در بورس انرژی گفت: با جذاب کردن ساختار بورس انرژی و اعمال مشوق برای شرکت کنندگان جهت معامله در این ساختار، می‌توان معاملات برق در بورس انرژی را افزایش داد./ منبع: تسنیم

10:38 صنایع لاستیکی سهند پسهند در دوره 4 ماهه منتهی به 31تیر ماه 96 مقدار 459 تن محصول به ارزش 53میلیارد ریال به فروش رسانده که معادل 17درصد مبلغ فروش پیش بینی شرکت است. محصول اصلی شرکت تسمه نقاله است که قیمت آن از اردیبهشت ماه سال جاری افزایشی بوده است و به هر تن 159 میلیون ریال در تیر ماه رسیده که البته هنوز پایین تر از نرخ بودجه شرکت یعنی 170میلیون ریال است. متوسط نرخ فروش دوره 4 ماهه نیز 132میلیون ریال است.

10:37 در گروه متعادل آی تی و رایانه نماد تازه وارد اوان با ادامه صف خرید پرحجم و عرضه های محدود، نماد رانفور با صف فروش اما کم حجم و نماد اپرداز با نوسانات مثبت به دلیل قرار داشتن در سطوح حمایتی دنبال می شوند این در حالی می باشد که دو سهم پرحاشیه مرقام و آکنتور همچنان متوقف می باشند.

10:36 بر اساس گزارش بانک مرکزی در سه ماهه نخست امسال درآمد نفتی دولت با رشد چشم گیر 333 درصدی مواجه شده و به رقم 18.8 هزار میلیارد تومان رسیده است

10:34  نماد حکشتی امروز بر روی مقاومت 400 تومان قرار دارد اگر این نماد بتواند بالای 400 تومان تثبیت کند 438 و 467 را در پیش خواهد داشت البته به نظر میرسد این تثبیت کمی زمان ببرد و یا حتی نیاز به اصلاح داشته باشد قیمت کنونی 4014 ریال

10:30 شرکت ایران ترانسفو بترانس گزارش عملکرد دوره 4 ماهه خود را منتشر کرد. شرکت در دوره مورد گزارش، 1,916 مگاولت آمپر انواع ترانسفورماتور به ارزش 768میلیارد ریال به فروش رسانده که معادل 14 درصد فروش پیش بینی شرکت برای کل سال است. شرکت نرخ فروش ترانسفورماتور قدرت را در بودجه 274 میلیون ریال دیده که متوسط نرخ فروش دوره 4 ماهه 369 میلیون ریال بوده که 34 درصد بیشتر از نرخ پیش بینی شرکت است. نرخ فروش ترانسفورماتور فوق توزیع نیز در بودجه و دوره 4 ماهه به ترتیب 400 و 442 میلیون ریال است. نرخ فروش این محصول در تیر ماه کاهشی بوده و هر مگاولت آمپر 426 میلیون ریال به فروش رسیده که البته باز هم از بودجه بالاتر است.

10:28  نماد پلاسک نسبت به روز های گذشته کم حجم تر معامله شده است

10:25 گروه خودرویی همچنان با معاملاتی فرسایشی مواجه می باشند

10:24 در گروه فلزات اساسی، شایعاتی مبنی بر تعدیل مثبت در فباهنر این سهم را تا صف خرید پیش برد. فنوال دیگر سهم این گروه می باشد که با صف خرید همراه است.

10:22 پتروشیمی داراب با رشد 24 درصدی با صف خرید و در محدوده قیمتی 1,500 ریال بازگشایی شد .

10:20 شاهد معاملاتی ضعیف در خودروسازان هستیم

10:15 نماد کیمیا در 1290 تومان حمایت دارد

10:10 نماد چکاپا حمایت مهمی در 313 تومان دارد

10:04 بلوک 15 میلیونی حریل در قیمت 1791 ریال معامله شد

09:58 طبق پیش بینی اکثر نمادهای گروه فلزی و معدنی با معاملاتی متعادل تر و مثبت تر از روز گذشته دنبال می شوند در این میان نمادهای فباهنر، فنوال، فرآور، کمنگنز و زنگان از اقبال بیشتری برخوردار می باشند به طوریکه نمادهای فباهنر، کمنگنز و فنوال صف خرید را تجربه می کنند این در حالی می باشد که در بازارهای بین المللی، فلزات پایه متعادل شروع شده اند.

09:54 درپی ادامه صف خرید پرحجم و رشد قیمتی نماد کمنگنز، شاهد افزایش تقاضا در شرکت های سهامدار و نمادهای بازار پایه وکادو و واحیا می باشیم که با توجه به دامنه 10 درصدی مورد توجه نوسانگیرها می باشند نکته قابل تامل قرار داشتن هر دو سهم مورد اشاره در سطوح مقاومتی است که می تواند دادوستدهای پرحجم آنها را درپی داشته باشد.

09:51 بیمه سامان در آستانه تشکیل صف خرید قرار گرفته است

09:47 نماد های خاهن ، خموتور و خپویش در گروه خودرو و ساخت قطعات صف خرید دارند .

09:43 یک سیگنال خرید مخصوص اعضای ویژه سایت درج گردید . اینجا را کلیک کنید و آن را مشاهده فرمائید

09:40 طبق پیش بینی اکثر نمادهای گروه فلزی و معدنی با معاملاتی متعادل تر و مثبت تر از روز گذشته دنبال می شوند در این میان نمادهای فباهنر، فنوال، فرآور، کمنگنز و زنگان از اقبال بیشتری برخوردار می باشند به طوریکه نمادهای فباهنر، کمنگنز و فنوال صف خرید را تجربه می کنند این در حالی می باشد که در بازارهای بین المللی، فلزات پایه متعادل شروع شده اند.

09:35 مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران‌کیش با بیان ۳ دلیل افزایش سرمایه ۳۵ درصدی در مجمع فوق‌العاده که از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران بود، از دامپینگ شرکت‌های پی‌اس‌پی خبر داد.

09:31 نماد فباهنر صف خرید شد

09:26 هرچقدر شاخص کل داره مقاومت ها رو میشکنه شرکت ها دارن حمایت های خودشون رو میشکنن

09:22 در گروه سرمایه گذاری نماد وتوصا درپی احتمال بازگشایی نماد فایرا مجددا مورد توجه نوسانگیرهای قرار گرفته و با جهش قیمتی در کنار نماد سرچشمه، صف خرید را تجربه می کنند.

09:16 هم اکنون شاهد سبزپوشی همه ی نمادهای در گروه قند و شکر هستیم .

09:13 نماد غگلستا اولین معامله خود را منفی شروع کرد

09:06 نماد وبیمه صف فروش گردید

09:05 نماد مداران با 2.5 درصد مثبت بازگشایی شد

08:54 امیدوارم امروز بازار بهتری را نسبت به چند روز پیش شاهد باشیم

08:49 وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی ضمن تاکید بر شکل‌گیری شورای مشورتی وزارت اقتصاد و بخش خصوصی، گفت: شرایط اقتصادی سخت است؛ به هتل پنج ستاره دعوت نشدیم. مسعود کرباسیان در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد: اولین اصل در سرمایه‌گذاری خارجی، نرخ ارز است؛ پس یکسان سازی نرخ ارز یک امر پذیرفته شده است ولی باید همه جوانب آن را رعایت کرد./ منبع: ایسنا

08:35 نایب رییس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی می گوید: مجوز خرید مازاد محصولات پتروشیمی به افرادحقیقی باید آسان اما با احراز شفافیت داده شود.

08:30 در بخش نظرات  همین قسمت می توانید سوالات خود را در باره سهم های سبدتان ، روند سهم های مدنظرشما ، حمایت و مقاومت سهم ها وغیره  بپرسید

08:29 برای مشاهده سیگنال های خرید  و پیام های طلایی بخش سیگنال طلایی را مشاهده کنید اینجا را کلیک کنید و بخش سیگنال طلایی را مشاهده فرمائید 

08:27 برای مشاهده تحلیل های تکنیکال سهام و اطلاع از روند حرکتی سهم ها بخش تحلیل تکنیکال را مشاهده فرمائید  اینجا را کلیک کنید وبخش تحلیل تکنیکال را مشاهده فرمائید 

08:26 اگر میخواهید بدانید اهالی بازار چه خبرهایی را به عنوان شنیده هایشان اعلام می کنند اینجا را کلیک کنید وشایعات و شنیده های بازار را مشاهده فرمائید 

08:24 اگر گزارش های بازار را نمی خوانید از روند بازار مطلع نخواهید شد دوستان عزیز از منوی بالای سایت بخش «چه خبر از بازار »  قسمت «  گزارشات بازار » را پس از پایان روز معاملاتی مرور نمائید تا از سایر اتفاق های رخ داده در بازار سرمایه  مطلع شویداینجا را کلیک کنید و گزارشات را مشاهده نمائید

08:22 برای مشاهده گزارشات روزانه کدال و بررسی اخبار شرکت ها اینجا را کلیک کنید و بخش گزارشات کدال را مشاهده فرمائید 

08:20 سلام صبح به خیر