افزایش سرمایه و فروش۱.۴ هزارمیلیاردی دارایی بانک تجارت

مدیرعامل بانک تجارت از افزایش سرمایه ۱.۴هزار میلیاردی از آورده نقدی، فروش ۱.۴ هزارمیلیاردی دارایی، طلب ۲۰ هزارمیلیاردی از دولت و جلسه شنبه آینده و برنامه تحقق درآمد ۶۰ درصدی از فعالیتهای برون مرزی خبر داد و بازگشایی نماد را با قیمت واقعی دانست… برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه فرمائید.

مدیرعامل بانک تجارت از افزایش سرمایه ۱.۴هزار میلیاردی از آورده نقدی، فروش ۱.۴ هزارمیلیاردی دارایی، طلب ۲۰ هزارمیلیاردی از دولت و جلسه شنبه آینده و برنامه تحقق درآمد ۶۰ درصدی از فعالیتهای برون مرزی خبر داد و بازگشایی نماد را با قیمت واقعی دانست.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، صبح امروز مدیران بانک تجارت در جمع خبرنگاران حاضر شدند تا بعد از بازگشایی هفته نماد در بورس ، آخرین وضعیت و برنامه های حال و آینده این بانک 4.7 هزار میلیارد تومانی را اعلام کنند.

افزایش سرمایه 1.4 هزار میلیارد تومانی از آورده نقدی

در این برنامه محمدابراهیم مقدم با اعلام نکاتی درباره تکلیف بانک مرکزی و لزوم رعایت استانداردهای گزارشگری مالی (ISRS) از افزایش سرمایه 1.25 هزار میلیارد تومانی در سال آینده ( از 4.57 به 6 هزار میلیارد تومان) و از محل آورده نقدی با هدف ارتقا نسبت کفایت سرمایه خبر داد.

به گفته وی کفایت سرمایه بانک تجارت 7 درصد است اما طبق صورت‌های جدید مالی 4 درصد بوده که باید براساس استانداردهای بال 2 و 3 به 8 و 12 درصد برسد.

برنامه فروش 1.4 هزار میلیارد تومانی دارایی ها

همچنین اعلام شد بانک تجارت درصدد فروش 1.4 هزار میلیارد دارایی و سهام از جمله بلوک 50 درصدی سرمایه گذاری ملی ایران ( به قیمت پایه تقریبی 800 تا 950 میلیارد تومان) و دیگر زیرمجموعه ها طی سال جاری است تا از این طریق زیان های متحمل شده ، جبران شود. در این رابطه چندبار اقدام به آگهی شده و رایزنی هایی با سرمایه گذاران انجام شده تا از طریق بورس و فرابورس ، دارایی های مازاد بانک واگذار شود.

به گفته مقدم طبق تکلیف 3 ساله بانک مرکزی و اعامل مالیات 30 درصدی توسط سازمان امور مالیاتی ، دارایی های بانک تجارت باید واگذار شود.

طلب 20 هزار میلیارد تومانی از دولت و جلسه شنبه آینده

مقدم با اعلام طلب 20 هزار میلیارد تومانی بانک تجارت از دولت و محاسبه سود معمول در این رقم ، از برگزاری جلسه ایی در شنبه آینده به منظور نحوه دریافت مطالبات بانک ها خبر داد.

تحقق درآمد 60 درصد از فعالیت های برون مرزی تا سال بعد

وی همچنین در پاسخ به سئوال بورس پرس مبنی بر سهم درآمد فعالیت های بین المللی ، گفت: درحالی قبل از تحریم ها حدود 60 درصد درآمدها از این محل بود که بعد از تحریم این درآمد کاهش یافت اما با توجه به ارتباط با 68 کارگزار بانکی در اروپا و آسیا ، بخشی از درآمدهای بانک تجارت ار این محل طی روزهای پایانی سال محقق می شود که چند و چون آن اعلام می شود. همچنین پیش بینی می شود سال آینده درآمد 60 درصدی بانک از محل فعالیت های بین المللی محقق شود.

بازگشایی نماد با قیمت واقعی بود

این مقام مسئول با اعلام افزایش خدمات الکترونیکی و بدون مراجعه حضوری و برنامه کاهش شعب ، قیمت بازگشایی سهام را واقعی دانست و اعلام کرد حمایت های لازم این سهام بانک در حال انجام بوده و ادامه خواهد داشت.

مقدم در پاسخ به این سؤال که آیا سود سهام پیش‌بینی شده این بانک در سال جاری محقق می‌شود، گفت: مجامع را طبق روال هر سال برگزار کردیم، کل تراز تجاری بانک ناشی از وضعیت اقتصادی است که می‌دانید در حال حاضر به چه شکل است.

پیاده سازی ISRS

مقدم با اعلام اینکه پیاده سازی ISRS مدنظر بانک های بزرگ دنیا در حال انجام بوده و سال آینده عملی می شود، گفت: صورت های سال مالی 95 بانک تجارت براساس استانداردهای اعلامی بانک مرکزی تهیه خواهد شد. این درحالی است که نرم‌افزارهای مانند مبازره با پولشویی و عدم ارایه خدمات به نهادهای ترویست پیاده سازی شده و حتی نمایندگان صندوق بین‌المللی پول برای بازدید دعوت شده اند.

به گفته وی گشایش اعتبارات اسنادی مدت‌دار 3ساله آغاز شده و می‌توان با دلار 3600 تومان اقدام به گشایش اعتبار کرد.

شکایت در دادگاه اتحادیه اروپا

مقدم با اشاره به  ثبت شکایت این بانک در دادگاه اتحادیه اروپا برای مطالبه خسارات وارده در زمان تحریم ها با هدف صیانت از منافع سهامداران و مشتریان بانک گفت: حفاظت از منافع سپرده گذاران، مشتریان و سهامداران بانک را وظیفه خود می دانیم و از بانک مرکزی و اقتصاد به دلیل نقش آفرینی در شفاف سازی و انضباط صورت های مالی بانک ها  تقدیر می کنیم.