تمایل زیرمجموعه‌ فولکس واگن برای همکاری با ایران خودرو یا سایپا

عضو اتاق بازرگانی تهران از تمایل شرکت خودرو ساز اشکودا برای همکاری با ایران خودرو یا سایپا خبر داد… برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

عضو اتاق بازرگانی تهران از تمایل شرکت خودرو ساز اشکودا برای همکاری با ایران خودرو یا سایپا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از دنیای اقتصاد، خبرها حکایت از مذاکرات شرکت خودروسازی اشکودا با خودروسازان داخلی دارد.

به گفته یک عضو اتاق بازرگانی تهران، تمایل این شرکت اروپایی به امضای قرارداد با یکی از دو خودروساز بزرگ کشور است. بعد از امضای توافق هسته‌ای یکی از گزینه‌های حضور در صنعت خودرو ایران، شرکت اشکودا بود. شرکتی که از برندهای زیرمجموعه‌ شرکت فولکس واگن محسوب می‌شود و مقر آن در جمهوری چک است.

موضوعی که ویتخ فیلیپ نایب‌رئیس مجلس نمایندگان جمهوری چک نیز هفته گذشته در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی تهران به آن اشاره کرد و از مذاکرات زیاد و مطلوب برند اشکودا با خودروسازان ایرانی خبر داد.

به گفته وی، خودروسازان چک و ایران در جریان مذاکرات به نتایج خوبی برای همکاری دست یافته‌اند و هدف از همکاری میان اشکودا و خودروسازان ایرانی مونتاژ، راه‌اندازی خط تولید مشترک و ارائه خدمات پس از فروش است.

در این زمینه یکی از اعضای اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه اشکودا در روند مذاکرات با خودروسازان دولتی و خصوصی جلسات متعددی داشته، گفت: تمایل اشکودا به فعالیت با یکی از دو خودروساز بزرگ کشور است، دلیل این موضوع نیز نگرانی از ریسک سرمایه‌گذاری در ایران است. پیش از این نیز همزمان با در جریان بودن مذاکرات هسته‌ای، اخباری در خصوص مذاکرات این شرکت با ایران‌خودرو به گوش می‌رسید.