افزایش قیمت زمستانی سیمان بیش از ۱۲ درصد نخواهد بود

رﺋﯿﺲ ﻫﯿﺎت ﻣﺪﯾﺮه انجمن صنفی ﺳﯿﻤﺎن گفت: افزایش قیمت زمستانی سیمان بیش از ۱۲ درصد نخواهد بود… برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،محمد اتابک با اشاره به رکود فصلی که در تقاضای سیمان ایجاد می‌شود به ایسنا گفت: به خاطر سرمای هوا و کاهش فعالیت‌های عمرانی، تقاضا برای کاهش سیمان پایین می‌آید و کارخانه های سیمان نیز با پایین آوردن ظرفیت تولید و به علت باقی‌ماندن هزینه‌های ثابت مجبور به افزایش قیمت سیمان می‌شوند اما این افزایش قیمت بیش از ۱۲ درصد نخواهد بود.

وی با بیان این‌که هنوز کارخانه‌ها ظرفیت های تولید را تا مرز تعیین شده انجمن پایین نیاورده‌اند، تصریح کرد: براساس آخرین گزارش‌هایی که رسیده، میزان تولید تا مرز تعیین شده توسط انجمن پایین نیامده و اگر لازم باشد افزایش قیمت‌ها را تعیین کنیم اما به نظر می‌رسد تا اواخر بهمن‌ماه این افزایش قیمت صورت گیرد.

رﺋﯿﺲ ﻫﯿﺎت ﻣﺪﯾﺮه ﺻﻨﻌﺖ ﺳﯿﻤﺎن با اشاره به آخرین وضعیت تصمیم‌گیری برای واقعی‌سازی قیمت سیمان براساس مصوبه سال ۹۳ هیات دولت که تاکنون در پیچ‌وتاب تنظیم بازار افزایش قیمت این محصول به سر می‌برد، عنوان کرد: مطالعات لازم و گزارشات مالی برای افزایش قیمت سیمان انجام شده اما تا زمانی که در بازار سیمان رقابت منفی وجود داشته باشد نمی‌شود قیمت را افزایش داد و آن را به نرخ مصوب رساند.

اتابک ضمن بیان این‌که حذف تخفیف‌های فروش سیمان به واقعی‌تر شدن این محصول کمک کرد، هشدار داد ممکن است مجددا این تخفیف‌ها در بازار برگردد.

وی اظهار داشت: اگر تولیدکنندگان تا تابستان تحمل کنند و قیمت‌ها را در سطح مصوب نگه دارند و به تخفیف‌ها برنگردند، می‌شود امیدوار بود فرآیند واقعی‌سازی قیمت‌ها با سرعت بیشتری انجام شود.