نظر امیدقائمی درباره اثر بازگشت بانک‌ها بر شاخص‌ بورس

مدیرعامل سابق فرابورس درباره اثر بازگشت بانک‌ها بر شاخص‌ بورس اظهار نظر کرد و گفت:در کنار بانک های صادرات و تجارت و پست بانک، جا دارد نماد بانک‌های پاسارگاد، پارسیان و اقتصاد نوین نیز باز شوند… برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

مدیرعامل سابق فرابورس درباره اثر بازگشت بانک‌ها بر شاخص‌ بورس اظهار نظر کرد و گفت:در کنار بانک های صادرات و تجارت و پست بانک، جا دارد نماد بانک‌های پاسارگاد، پارسیان و اقتصاد نوین نیز باز شوند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مصطفی‌ امید‌قائمی در پاسخ به پرسش بازگشایی نماد بانک‌ها چه تاثیری بر شاخص بورس خواهد داشت؟ به ایلنا گفت: پس از اتفاقات اخیر بهتر است هر چه زودتر نماد همه بانک‌ها باز شود.

وی ادامه داد: به نظر نمی‌رسد با بازگشایی نماد سایر بانک‌ها ، شاهد افت شاخص‌ بورس باشیم. باز شدن نماد بانکها به شفافیت بازار و روشن شدن فضا کمک می‌کند و افرادی هم که به منابع نیاز دارند با قفل شدن بانکی‌ها مجبور نخواهند بود سهام دیگر خود را بفروشند و به بقیه بازار فشار وارد کنند.

وی با اشاره به بازگشایی نماد بانک ملت بیان کرد: شرایط بانک ملت به لحاظ وضعیت مالی با سایر بانک‌ها متفاوت بود زیرا بانک ملت با ذخیره ایی که گرفت از سوددهی‌ کاسته شد و در حالت زیان، بازگشایی نماد شد. سهام بانک ملت حدود ۲۰۰ تومان بود که به ۱۱۵ تومان رسید اما سایر بانک ها چندان جایی برای افت ندارند.

وی ادامه داد: هم اکنون زمان آن فرارسیده تا در کنار بانک های صادرات و تجارت و پست بانک، نماد بانک‌های پاسارگاد، پارسیان و اقتصاد نوین نیز باز شوند.