پرداخت بخش عمده بدهی چادرملو به ایمیدرو

مدیر امور اقتصادی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: از بدهی سال‌های 92 و 93 چادرملو به ایمیدرو حدود 71 میلیارد تومان باقی مانده و بخش عمده‌ای از بدهی سال‌های 94 و 95 نیز پرداخت شده است… برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

مدیر امور اقتصادی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: از بدهی سال‌های 92 و 93 چادرملو به ایمیدرو حدود 71 میلیارد تومان باقی مانده و بخش عمده‌ای از بدهی سال‌های 94 و 95 نیز پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار ماین نیوز، محمود سیدی امروز در نشست خبری بهره‌برداری از طرح‌های توسعه چادرملو با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی احداث نیروگاه 500 مگاواتی سیکل ترکیبی به 99.8 درصد رسیده و این پروژه در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد، افزود: چادرملو طی قراردادی با سازمان آبفای کشوری اجرای 300 کیلومتر فاضلاب شهر اردکان را بر عهده گرفته است و در عوض به مدت حداقل 30 سال از پساب آن برای تامین آب موردنیاز چادرملو استفاده خواهد کرد. این پروژه در حال حاضر 92 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید گندله‌سازی اردکان هم‌اکنون 3.4 میلیون تن بوده و قابل افزایش به 4 میلیون تن نیز است، عنوان کرد: امیدواریم تا پایان سال 1397 این افزایش ظرفیت عملی شود.

سیدی با اشاره به اینکه از مجموع سرمایه‌گذاری انجام شده در شرکت سرمد ابرکوه 65 درصد مربوط به شرکت چادرملو بوده است، عنوان کرد: بخش نورد این شرکت با ظرفیت تولید 400 هزار تن در سال در مهر ماه امسال راه‌اندازی شد و در دهه فجر افتتاح رسمی می‌شود و بخش فولادسازی نیز با ظرفیت تولید 600 هزار تن در پایان سال 1397 راه‌اندازی خواهد شد.

مدیر امور اقتصادی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو کل اشتغالزایی موجود در چادرملو را 7100 نفر به صورت مستقیم و 35500 نفر به صورت غیرمستقیم اعلام کرد و توضیح داد: در حال حاضر دو طرح در چادرملو در دست مطالعه است که یکی احداث 2 نورد به ظرفیت هر یک 600 هزار تن و ظرفیت مجموع 1.2 میلیون تن و دیگری احداث یک واحد 4 میلیون تن گندله‌سازی.