درخواست از خودروسازان برای بازپرداخت وام‌ها

عضو شورای رقابت گفت: با توجه به پایان سال مالی شرکت‌های خودروسازی و حضور مدیران ساپیا و ایران‌خودرو در کمیسیون صنایع، منتظر هستیم تا گزارشی از روند بازپرداخت تسهیلات به مجلس ارائه شود… برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

عضو شورای رقابت گفت: با توجه به پایان سال مالی شرکت‌های خودروسازی و حضور مدیران ساپیا و ایران‌خودرو در کمیسیون صنایع، منتظر هستیم تا گزارشی از روند بازپرداخت تسهیلات به مجلس ارائه شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا ، عضو شورای رقابت در خصوص نحوه بازپرداخت تسهیلاتی که خودروسازها در چند سال اخیر دریافت کرده‌اند، گفت: با توجه به رونق صنعت خودرو در کشور، خودروسازان باید  نسبت به بازپرداخت تسهیلات دریافتی، اقدام کنند.

محمدرضا فولادگر ادامه داد: رکودی که دو سال پیش صنعت خودرو دچار آن شد باعث حرکت نزولی تولید خودرو در کشور شد اما از سال گذشته وضعیت بهتر شده و تولید آنها افزایش پیدا کرده است. به طوری که شرکتی مانند سایپا 40 درصد افزایش تولید نسبت به دوران رکود داشته است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما امیدواریم با رونق این شرکت‌ها روند بازپرداخت تسهیلات آغاز شود زیرا معوقات بانکی سبب می‌شود هزینه‌های مالی این شرکت‌ها افزایش پیدا کند. در این صورت هزینه تمام شده خودروهای تولیدی افزایش پیدا می‌کند.

فولادگر ادامه داد: یکی از دلایلی که امروز شرکت‌های خودروسازی ما نمی‌توانند رقابت کنند همین مسئله است و اگر کمک دولت با تعرفه‌گذاری نبود الان وضعیت خودروسازی کشورمان اسفناک بود.

وی ادامه داد: مطابق قانون، مجلس این اختیار را به دولت داد که در زمینه تعرفه‌گذاری خود مستقلاً تصمیم بگیرد تا بتواند بازار را مدیریت کند.

فولادگر در پایان تصریح کرد: با توجه به پایان سال مالی شرکت‌های خودروسازی و حضور مدیران ساپیا و ایران‌خودرو  در کمیسیون صنایع منتظر هستیم تا گزارشی از روند بازپرداخت تسهیلات به مجلس ارائه شود.