جزییات آخرین وضعیت «پرونده کنتورسازی» در قوه‌قضاییه

مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت وگوی اختصاصی با اقتصاد آنلاین ضمن اشاره به آخرین وضعیت پرونده قضائی شرکت کنتورسازی ، گفت: موضوع عملکرد مدیران این شرکت توسط سازمان بورس به دستگاه قضا ارجاع وپیگیری های لازم با جدیت تمام همچنان ادامه دارد… برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت وگوی اختصاصی با اقتصاد آنلاین ضمن اشاره به آخرین وضعیت پرونده قضائی شرکت کنتورسازی ، گفت: موضوع عملکرد مدیران این شرکت توسط سازمان بورس به دستگاه قضا ارجاع وپیگیری های لازم با جدیت تمام همچنان ادامه دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، محمدعلی شیری زاده افزود: با توجه به حساسیت مقامات قضائی دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی بر روی این پرونده، مدیر عامل این شرکت ممنوع‌الخروج شده است.

شیری زاده ازحساسیت و جدیت مقامات قضائی به خصوص سرپرست محترم دادسرای مذکور و نیز بازپرس رسیدگی کننده تشکر و قدردانی نمود.

مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار با ابراز امیدواری در تسریع رسیدگی روند پرونده اظهارداشت: با توجه به شکوائیه‌های متعدد سازمان، هم اکنون اسناد و مدارک کامل به مقامات قضائی ارائه شده است، همچنین با حضور مستمر همکاران در شعبه رسیدگی‌کننده و ارائه توضیحات لازم، بازپرس بطور کامل در جریان تمامی جزئیات پرونده قرار گرفته است.

وی در خصوص راه حل برون رفت از این مشکل نیز ابراز کرد: ابتدا آنچه مدنظر مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار بوده، جبران تمامی خساراتی است که به سهامداران وارد شده، بر همین اساس هر راه حلی باید در گام اول متضمن جبران این ضرر باشد؛ از این رو با تلاش همکاران ما در سازمان، زیان سهامداران به تفکیک، محاسبه و جداول مربوطه جهت تصمیم گیری در اختیار مقامات قضائی قرار گرفته است.

این مقام مسئول این را هم یاد آور شد که سازمان بورس و اوراق بهادار تا احیای حقوق تمام سهامداران شرکت بویژه سهامداران خرد که متضرر شده اند ، پیگیری های قضائی خود را انجام و در این زمینه هیچ کوتاهی صورت نخواهد پذیرفت.

شیری زاده به جلسات متعدد سازمان با مراجعین و سهامداران اشاره و خاطرنشان کرد:با توجه به دریافت موضوع اعتراضات و شکایات سهامداران، حتی لایحه شکایت جمعی از سهامداران را به نمایندگی از آنان ، در قالب شکوائیه به مقامات قضائی منعکس نموده ایم که این شکایت هم اکنون در پرونده قضائی ثبت شده و در حال رسیدگی است.

مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن تأکید برجدیت این سازمان در برخورد قاطع با متخلفین بیان کرد: از هرگونه راه حل اقتصادی نیز که متضمن حفظ حقوق سهامداران و جبران خسارات وارده باشد، حمایت کرده و روند اجرای آن را تسهیل خواهیم نمود.