تولیدکنندگان تایر نیز برای همکاری با همتایان خارجی دست بکار شدند

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنعت تایر ایران با اشاره به تاثیر برجام بر جریان تولید و همکاری ها در صنعت تایر گفت : با بهبود نسبی روابط و آغاز همکاری ها در فضای پسا برجام ، تولیدکنندگان تایر نیز همپای سایر صنایع تولیدی ، تفاهماتی را با برخی از همتایان خارجی در دنیا داشته اند … برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

به گزارش خبر خودرو، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنعت تایر ایران با اشاره به تاثیر برجام بر جریان تولید و همکاری ها در صنعت تایر گفت : با بهبود نسبی روابط و آغاز همکاری ها در فضای پسا برجام ، تولیدکنندگان تایر نیز همپای سایر صنایع تولیدی ، تفاهماتی را با برخی از همتایان خارجی در دنیا داشته اند .

گنجی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت : در یک سال اخیر برخی از شرکتها همچون شرکت یزد تایر با شرکت وردنشتاین هلند و شرکت بازر با شرکت کانتیننتال قرارداد همکاری و انتقال تکنولوژی را امضاء و همچنان این جریان و گسترش همکاری ها ادامه دارد.

وی افزود : پیش بینی می شود در صورت ادامه فضای ایجاد شده در پسا برجام ، سایر تولیدکنندگان تایر نیز همکاری های مشترکی را با همتایان خارجی به امضاء برسانند.

وی همچنین به افزایش 14 درصدی تولید تایر اشاره کرد و اظهار داشت : خوشبختانه بهبود روابط و همکاری ها در این مدت بر جریان تولید تاثیر گذاشته و موجب رشد 14 درصدی تایر در این حوزه از صنعت شده است.

عضو هیات مدیره انجمن تایر تصریح کرد : با رونق تولید و کنترل واردات ، بازار لاستیک در دو سه ماه اخیر از شرایط نسبتا خوب و متعادلی برخوردار شده است

گنجی همچنین به جریان ساماندهی واردات تایر پرداخت و افزود : در جریان نظارت و ساماندهی واردات تایر به کشور ، ورود هر نوع تایر به جز برندهایی که اجازه ورود دارند ممنوع و دولت و سازمان حمایت این کالاها را به عنوان قاچاق توقیف می نمایند که این امر بر کاهش واردات تاثیر مثبتی گذاشته است.

وی تاکید کرد : هر چند با ساماندهی واردات ، حجم واردات تایر به لحاظ حجمی کاهش یافته اما همچنان سیر ورود تایرهای قاچاق به کشور ادامه دارد .

وی در ادامه با اشاره به سهم 29 درصدی واردات قانونی تایر به کشور اظهار داشت : هم اکنون سهم بازار تایرهای داخلی 71 درصد است و صرفا 29 درصد از نیاز بازار داخل از طریق واردات قانونی تامین می شود که البته این میزان واردات نیز مربوط به تایرهایی است که بخش مهمی از آنها در داخل تولید نمی شوند.