ضرب آهنگ ساخت کارخانه گندله سه چاهون بافق شدت گرفت

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق گفت: با توجه به ضرورت و اهمیت تامین خوراک کارخانه فولاد این شهرستان، آهنگ ساخت و تکمیل کارخانه گندله سازی سه چاهون شتاب گرفت… برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق گفت: با توجه به ضرورت و اهمیت تامین خوراک کارخانه فولاد این شهرستان، آهنگ ساخت و تکمیل کارخانه گندله سازی سه چاهون شتاب گرفت.

به گزارش ماین نیوز، محمدجواد عسکری روز شنبه در حاشیه بازدید فرماندار بافق از روند اجرای ساخت کارخانه گندله سه چاهون بافق اظهار داشت:آنچه از نظر ما اهمیت دارد این است که طرف قرارداد با استفاده از تمام ظرفیت ها و بکارگیری آخرین روش های فنی ـ اجرائی، پروژه گندله سازی را در زمان تعیین شده تحویل دهد که در این مورد به پیمانکار تذکر لازم داده شده است.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق با بیان اینکه تمام امکانات و مقدمات لازم برای شتاب بیشتر این پروژه مهیا شده است گفت:این کارخانه با تکنولوژی تولید ROTARY KILN شناخته شده و به روش آلیس چالمرز در حال ساخت است.

وی افزود:پروژه گندله سازی سه چاهون به منظور تولید پنج میلیون تن گندله در سال و مناسب برای فرآیند و تامین خوراک کارخانه فولاد به روش احیای مستقیم، در شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در دست اجرا است.

این مسئول بیان داشت: گندله سه چاهون با کیفیتی عالی و قرارداد با شرکت”( Kobe Steel Japan)” که شرکتی صاحب تکنولوژی مدرن و قوی کشور ژاپن است ساخته می شود.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران-بافق گفت: کارخانه گندله سه چاهون با ظرفیت سالانه پنج میلیون تن، بزرگترین کارخانه گندله سازی کشور می باشد و اولین کارخانه گندله ایران است که با این ظرفیت تولید،در بافق در دست ساخت است.
به گفته عسکری کارخانه گندله پنج میلیون تنی یکی از طرح های مهم در جوار معادن بافق است که تحت عنوان گندله سه چاهون،عملیات اجرایی آن سال 94 بوسیله کنسرسیوم و پیمانکاری یک شرکت ژاپنی در سایت معدن چغارت این شهر آغاز شده است.

وی با یادآوری اینکه زمینه از هر حیث برای اجرای کامل و سریع ساخت کارخانه گندله سه چاهون بافق آماده است، پیشرفت کار را 32 درصد اعلام کرد و افزود: این پروژه تا اوایل نیمه دوم سال 1397 به بهره برداری می رسد.

عسکری با بیان اینکه این کارخانه با هزینه ای حدود 122میلیون یورو از طریق فاینانس و یوزانس ساخته می شود افزود: با بهره برداری از این پروژه زمینه اشتغال بیش از یکهزار نفر به طور مستقیم و 2هزار و 500 نفر به طور غیر مستقیم فراهم خواهد شد.

‘گندله’ محصول نهایی فرآیند گندله سازی و ماده اولیه برای فرآیندهای تولید آهن خام در کوره بلند و تولید آهن اسفنجی به روش های متعدد احیای مستقیم است که از مواد معدنی سنگ آهن استحصال می شود.

معادن چغارت و سه چاهون بافق از بزرگترین تولید کنندگان سنگ آهن کشور محسوب می شوند و تحت عنوان شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، با پنج هزار و 600 نفر پرسنل به استخراج و تولید مواد معدنی ادامه می دهند.