تعدیل مثبتی دیگر در انتظار «فولاد»

برای مشاهده تعدیل مثبتی دیگر در انتظار «فولاد» به ادامه مطلب مراحعه فرمائید

فولاد مبارکه اصفهان در حالی گزارش عملکرد 9 ماهه خود را با تعدیل مثبت 19 درصدی سود هر سهم همراه ساخت که بنا به اظهارات معاون مالی شرکت خوش بینی نسبت به انتشارتعدیل مثبت مجدد وجود دارد.امیرحسین نادری ،معاون مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان،  با اظهار این مطلب افزود: هم اکنون فولاد مبارکه وضعیت سودآوری مناسبی دارد و ادامه این روند در بازار فولاد ممکن است تعدیل مثبت مجدد برای این سهم را در پی داشته باشد. نادری خاطرنشان کرد: هم اکنون سود «فولاد»در حال بهبود است و انتظار می رود با تداوم روند کنونی در میزان مناسب تولید و فروش، جریان سودآوری شرکت ممتد افزایشی باشد. به گفته نادری، تولید و فروش ورق گرم به صورت طبیعی سود دهی بیشتری دارد، اما اگر ورق سرد خودرویی به فروش برسانیم، سود دهی بالاتری نسبت به ورق گرم خواهد داشت.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا برخی ابهامات در خصوص وجود مغایرت در  رشد قیمت فولاد در بورس کالا و عدم مشاهده آن در صورت های مالی شرکت وجود دارد؟ گفت: محصولات فولاد در بورس کالا به صورت سلف فروخته می شود. به همین دلیل تاثیر افزایش قیمت در صورت های مالی، حدود 2 تا 3 ماه بعد از فروش دیده می شود. به طور مثال رشدی که از اسفند سال گذشته تا اردیبهشت سال جاری رخ داد، در صورت های مالی 6 ماهه دیده شد. هم اکنون نیز صورت های مالی 9 ماهه حسابرسی نشده را منتشر کردیم که وضع خیلی بهتری را دارد.

تولید ورقهای مستحکم

همچنین فولاد مبارکه به دنبال توسعه سبد تولید محصولات ویژه ، اقدام به تولید ورقهای مستحکم کرد. در این راستا غلامرضا جوانمردی، مدیر متالورژی و روش های تولید در «فولاد مبارکه» گفت: توسعه مصرف فولادهای گالوانیزه استحکام بالا در صنعت ساختمان و پاسخگویی به تقاضاهای جدید مشتریان، ایده اصلی برای تولید ورقهای گالوانیزه بود که این اقدام با همکاری واحدهای متالورژی و روشهای تولید و کارکنان واحد گالوانیزه فولاد مبارکه بصورت گرفت. وی در ادامه  با بیان این مطلب که محصول مزبور در ساخت سازه‌های فولادی با استحکام بالا کاربرد دارد، گفت: از آنجایی که کیفیت این محصول با انواع مشابه خارجی به خوبی قابل رقابت است، قابلیت صادرات را نیز داراست.