ادامه انتصاب های مسئله‌دار بانک سرمایه منجر به برخورد مجلس با وزیر می شود

سخنگوی کمیسیون شوراها خطاب به وزیر آمورش و پرورش گفت: اگر به این فسادها پایان داده نشود و انتصاب های مسئله‌دار در مجموعه‌های مهم اقتصادی ساماندهی نشود،مجلس به شدت برخورد می کند… برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

سخنگوی کمیسیون شوراها خطاب به وزیر آمورش و پرورش گفت: اگر به این فسادها پایان داده نشود و انتصاب های مسئله‌دار در مجموعه‌های مهم اقتصادی ساماندهی نشود،مجلس به شدت برخورد می کند.
ه گزارش پایگاه خبری بورس پرس،حسین مقصودی به تسنیم گفت: طبق اعلام مدیر عامل بانک سرمایه، بدهی این بانک 7 هزار و 800 میلیارد تومان و بر اساس اعلام قوه قضاییه وامهای پرداخت شده و بازنگشته از سوی این بانک رقمی درحدود 12000میلیارد تومان است. به غیر از موضوع وامها این بانک دچار مشکلات دیگری نیز شده که انتظار می‌رفت با روی کارامدن فخرالدین دانش آشتیانی وزیر جدید آموزش و پرورش این مشکلات برطرف شود.وی، ضمن هشدار به دانش آشتیانی درباره انتصابهای سیاسی ومساله دار در صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه گفت: وزیر اختیاراتی دارد و می‌تواند مدیرکل‌های وزارت آموزش و پروش را انتخاب کند اما همانطور که رئیس جمهور تاکید کرده همه باید پایبند به حقوق شهروندی باشند، حقوق شهروندی در وزارت آموزش و پرورش یعنی پرداخت به موقع حقوق فرهنگیان، یعنی مقابله در برابر فسادهایی که اخیرا در بانک سرمایه شکل گرفته است.

مقصودی افزود: در روزهای اخیر با وجود وعده وزیر درباره ساماندهی در مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان،  یک فساد درهم تنیده صورت گرفته که ضرورت دارد هر چه سریع تر به آن رسیدگی شود.

وی ادامه داد: فساد در این مجموعه‌ها روز به روز گسترده‌تر می‌شود، سوالی که در اینجا مطرح است اینکه جناب آشتیانی چه زمانی قصد دارد به وعده‌های خود جامعه عمل بپوشاند.

این مقام مسئول در توضیح چگونگی فساد شکل گرفته در بانک مذکور گفت: در بانک سرمایه شخصی به نام “ش” به عنوان مسئول امور قراردادها و واحد حقوقی در تاریخ دهم آذر ماه معرفی می‌شود.  این فرد امور وصول مطالبات را به شخصی به نام “ز” واگذار می‌کند که  مشخص می‌شود شخص “ز” شوهر این فرد است.

مقصودی افزود: بعد از مدتی این خانم کنار می‌رود و فردی به نام “ه” از اعضای هیئت مدیره، مسئولیت واحد حقوقی را به عهده می‌گیرد، وی فردی است که خانم “ش” را معرفی کرده بود و حالا خود جای وی را می‌گیرد. از طرفی فردی به نام “پ” در حالی به سمت مسئول اعتبارات بانک سرمایه منصوب شده که این شخص 45 روز در یکی از نهادهای امنیتی و اطلاعاتی بازداشت بود، دلیل بازداشت نیز ارتباط با یکی از بدهکاران بزرگ بانکی کشور بوده است.

وی افزود: متاسفانه با وجود آنکه پرونده  این فرد در شعبه سه دادگاه مبارزه با مفاسد بانکی همچنان مفتوح است، این انتصاب صورت گرفته است.

وی خطاب به دانش آشتیانی گفت: اگر به این فسادها پایان داده نشود  و انتصابهای مسئله‌دار در مجموعه‌های مهم اقتصادی آموزش و پرورش ساماندهی نشود، چه روز اول یا آخر وزارت باشد مطمن باشید مجلس به شدت با آن برخورد خواهد کرد.