بازار سهام کسالت‌آور چه زمانی به پایان می‌رسد؟

یک کارگزار بورس بر این باور است که پس از فروکش کردن تب نوسانات ارز بازار بر اساس مفروضات جدید به حرکت خود ادامه خواهد داد… برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

علی اصغر زاده صادق، مدیر عامل کارگزاری آفتاب درخشان خاورمیانه در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین در خصوص وضعیت نابه سامان بازار سهام با وجود افزایش نرخ ارز گفت:این روزها بازار دچار یک کرختی خاص شده، برخی نمادهای تاثیر گذار بسته شده و بالطبع فشار فروش برروی سایر نمادهای هم گروه این سهم های بسته شده افزایش یافته است.

وی افزود: انتظار برای چگونگی گشایش نمادهای تاثیرگذاری چون بانک ها با حاشیه های خاصی که برایشان بوجود آمده عملا بازیگران بازار را مستاصل کرده به نحوی که برخی معامله گران، رشد بازار را منوط به رفع این ابهام می دانند.

وی با ذکر یک مثال اینطور توضیح داد و گفت:تصور کنید وضعیت صندوق های سرمایه گذاری مشترک را که سرمایه گذاران اصرار بر ابطال واحد های خودشان را دارند، مدیر صندوق چه وزن و ارزشی را باید برای ارزشگذاری سهام جهت محاسبه ارزش و ابطال واحد ها به کار گیرد .

به اعتقاد این کارگزار بورس پس از فروکش کردن تب نوسانات ارز، بازار بر اساس مفروضات جدید به حرکت خود ادامه خواهد داد.

اصغر زاده در ادامه تصریح کرد: به نظر می رسد بازار سهام برای حرکت خود به یک شروع کننده قوی نیاز دارد،حال باید دید که این محرک چه می تواند باشد،گزارشات ماهانه شرکت ها که ابتکاری بسیار موثر و مفید بوده قدری راه را برای تحلیل داشته های بازار و پتانسیل صنایع مختلف باز نموده و وسیله ای مفید برای سنجش عملکرد شرکت های فعال در گروههای خاص صنایع به شمار می رود.

وی با ابراز امیدواری از تاثیر مثبت گشایش ها و مراودات بین المللی و همچنین عقد قراردادهای بزرگ د ربازار سرمایه خاطرنشان کرد:قراردادهای منعقد شده در صنعت هوایی و نفت به نوبه خود مشکلات پیش روی دیگر صنایع مورد توجه سرمایه گذاران خارجی همچون صنعت خودرو و پتروشیمی را کوچک و پیش پا افتاده می نمایاند.