محول شدن مطالبات و تعهدات بازنشستگان از صندوق ذوب‌آهن به صندوق

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب کمیسیون تلفیق مجلس تمام مطالبات و تعهدات بازنشستگان از صندوق ذوب‌آهن به صندوق بازنشستگی کشوری محول می‌شود… برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب کمیسیون تلفیق مجلس تمام مطالبات و تعهدات بازنشستگان از صندوق ذوب‌آهن به صندوق بازنشستگی کشوری محول می‌شود.

به گزارش ماین نیوز، حسینعلی حاجی‌دلیگانی اظهار کرد: امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی پیشنهادی مبنی بر واگذار شدن تمام مطالبات و تعهدات بازنشستگان کشوری از صندوق بازنشستگی ذوب‌آهن به سازمان بازنشستگی کشوری مطرح شد.

وی افزود: این طرح با استقبال نمایندگان مجلس مواجه شد و تنها سه رأی مخالف مبنی بر اینکه موضوع منوط به استان اصفهان است، مخالف داشت.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: صندوق بازنشستگی ذوب‌ آهن به بیش از 80 هزار نفر بازنشسته کشور تعلق دارد.

حاجی‌دلیگانی اذعان داشت: رئیس مجلس شورای اسلامی پیشنهادی دادند که صندوق بازنشستگی ذوب‌آهن به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شود، اما این پیشنهاد با مخالفت کارگران روبه‌رو می‌شود و باید به صندوق بازنشستگان کشوری محول شود.

وی با بیان اینکه سه پیشنهاد دیگر از سوی رئیس مجلس مبنی بر واگذار شدن این صندوق به وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، تأمین اجتماعی و وزارت کار مورد موافقت نمایندگان مجلس قرار نگرفت، تصریح کرد: طرح واگذاری حقوق بازنشستگان ذوب‌آهن به صندوق بازنشستگان کشوری در قالب ماده 13 قانون به کمیسیون تلفیق مجلس برای تصویب ارایه شد.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صندوق بازنشستگی ذوب‌آهن در دهه 40 برای واریز سهم بیمه بازنشستگان کارکنان دولت تشکیل شده است، عنوان کرد: صندوق بازنشستگی گِره‌گشای مشکلات و دغدغه بازنشستگان ذوب‌آهن و فولاد بوده است.

حاجی‌دلیگانی در پایان با بیان اینکه اکنون صندوق بازنشستگان فولاد بلا‌استفاده مانده است و برای دولت بار مالی به همراه ندارد، گفت: در حال حاضر افرادی هم که در ذوب‌آهن و فولاد مشغول به کار می‌شوند در صندوق تأمین اجتماعی برای واریز سهم بیمه ثبت‌نام می‌کنند.