زمان افتتاح دو طرح جدید پالایشگاه‌ های بندرعباس و لاوان و فاز اول خلیج فارس

معاون وزیر نفت اعلام کرد از آغاز سال ۹۶ و با بهره برداری از دو طرح جدید بنزین‌سازی پالایشگاه‌های بندرعباس و لاوان و بهره برداری از فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس، بنزین یورو ۴ بیشتر می شود… برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

معاون وزیر نفت اعلام کرد از آغاز سال ۹۶ و با بهره برداری از دو طرح جدید بنزین‌سازی پالایشگاه‌های بندرعباس و لاوان و بهره برداری از فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس، بنزین یورو ۴ بیشتر می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عباس کاظمی با بیان اینکه درحال حاضر روزانه 24 میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو 4 در هشت کلانشهر توزیع می شود به تسنیم گفت: با بهره برداری از دو طرح جدید بنزین‌سازی در پالایشگاه‌های بندرعباس و لاوان و همچنین بهره برداری از فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس، از ابتدای سال 96 توزیع بنزین یورو 4 در کشور گسترش می یابد.

وی تصریح کرد: همچنین در برخی شهرها توزیع بنزین یورو 4 آغاز شده اما به صورت جامع و تثبیت شده نیست که تا پایان سال توزیع بنزین یورو 4 در چند شهر دیگر نیز به تثبیت می رسد.

کاظمی با بیان اینکه “به طور متوسط در نیمه نخست سال جاری 12 میلیون لیتر بنزین در هر روز وارد کردیم”، گفت: در نیمه دوم سال با عبور از پیک سفرهای تابستانی، میزان واردات بنزین کاهش یافته و هم اکنون چیزی در حدود 5 میلیون لیتر در روز واردات بنزین داریم.