آخرین وضعیت سایپا و مشارکت های خارجی اعلام شد

مدیرعامل سایپا با اعلام اینکه نسبت به سال‌های قبل معجزه‌ای رخ داده و سود مناسبی به سهامداران داده خواهد شد  … برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

مدیرعامل سایپا با اعلام اینکه نسبت به سال‌های قبل معجزه‌ای رخ داده و سود مناسبی به سهامداران داده خواهد شد ، آخرین وضعیت شرکت و مشارکت های خارجی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، مهدی جمالی در خصوص آخرین وضعیت این خودروسازی به ایلنا گفت: نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش تولید داشتیم در حالی که کل خودروسازی کشور 26 درصد رشد داشته است.

وی افزود:همزمان با افزایش تولیدات و گسترش فعالیت‌ها، مذاکرات را با شرکت‌های گوناگون خارجی برای تولید خودروهای جدید شروع کردیم و اکنون قرارداد مشارکت با سیتروئن تنظیم شده و مراحل نهایی را می‌گذراند. یک سیاست اصلی و کلی در مجموعه سایپا توسعه محصول است که به صورت جدی در این گروه در حال پیگیری است.

جمالی تصریح کرد: مهندسین و کارکنان سایپا متعهدند سالیانه یک محصول جدید را معرفی کنند و امیدوارم تا آخر سال محصول جدید به بازار ارائه شود.

وی در خصوص برنامه سایپا برای صادرات به کشورهای آفریقایی گفت: مذاکرات با الجزایر از روند خوبی برخوردار است و اساس‌نامه شرکت مشترک سایپا و الجزایر در حال نهایی شدن است. به لبنان نیز صادرات خوبی داشتیم و توانستیم در این کشور یک نمایشگاه اقتصادی راه‌اندازی کنیم و کمتر از یک ماه آینده این نمایشگاه توسط وزیر صنعت لبنان افتتاح خواهد شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در الجزایر نیز سرمایه‌گذاری توسط طرف الجزایری صورت گرفته و سهام ما در آنجا 25 درصد است و قرار است در حوزه تکنیکی و دانش فنی در آنجا فعالیت کنیم. در برنامه الجزایر  تولید 20 هزار دستگاه در نظر گرفته شده است .

جمالی گفت: اگر بخواهیم وضعیت امروز سایپا را با سال‌های قبل مقایسه کنیم می‌توانیم بگوییم تقریباً معجزه‌ای صورت گرفته است. امروز تمام تلاش ما این است سود مناسبی به سهامداران بپردازیم زیرا براین عقیده هستیم شرکتی که سود آور نباشد همیشه در معرض تهدید است.