قیمت شکنی بلوک 17 درصدی ذوب آهن

به گزارش اقتصاد آنلاین و به نقل از رئیس سازمان خصوصی سازی : قیمت شکنی بلوک 17 درصدی ذوب آهن به دلیل … برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه فرمائید

به گزارش اقتصاد آنلاین و به نقل از رئیس سازمان خصوصی سازی : قیمت شکنی بلوک 17 درصدی ذوب آهن به دلیل نبود مشتری است .

میر علی اشرف عبدلله پوری حسینی درباره برخی انتقاد ها در خصوص نحوه قیمت گذاری بلوک 17 درصدی ذوب آهن اصفهان و تلاقی با برنامه افزایش سرمایه 322 درصدی این شرکت گفت: افزایش سرمایه ذوب آهن هر زمان که اتفاق بیافتد اگر منجر به  باطل شدن اساس مزایده شود طبیعی است که سازمان خصوصی سازی فرآیند آگهی این واگذاری را متوقف و با ساز و کار جدید آنرا انجام می دهد ولی سازمان خصوصی سای نمی تواند بخاطر آینده ای که هنوز رخ نداده دست روی دست بگذارد و تسویه بدهی ها را مطالبه نکند.

رییس سازمان خصوصی سازی در برابر این پرسش فارس که آیا عرضه بلوک 17 درصدی ذوب اهن با توجه به انتظار برای گشایش نماد معاملاتی این سهم با قیمت تئوریک کمتر از قیمت اسمی پس از اعمال افزایش سرمایه به نوعی مُفت فروشی نیست؛ پاسخ داد: شخصی در گذشته از سازمان خصوصی سازی سهمی را خریده و الان پول اقساط را ندارد و بدهکار دولت است و می خواهد سهم بفروشد که بدهی دولت را بدهد.بر همین اساس به جای بدهی دولت اقدام به عرضه سهم کرده و درخواست واگذاری آن و تسویه با خزانه کشور شده است . بر همین اساس سازمان خصوصی سازی نیز مامور این اتفاق شده است.

وی ادامه داد: در مورد ذوب آهن ؛ سازمان خصوصی سازی بلوک 51 درصدی تامین اجتماعی در این سهم را نمی فروشد بلکه بلوک 17 درصدی صندوق حمایت از کارکنان فولاد را بجای بدهی این صندوق به دولت می فروشد.

پوری حسینی افزود: اینکه چرا این بلوک با کاهش 50 درصدی نسبت به نرخ های قبلی قیمت گذاری شده باید گفت اساس بورس همین است . سهمی 260 تومان معامله می شود اما بلوک  17 درصدی آنرا به دلیل اهمیت های مدیریتی 350 تومان عرضه می شود اما وقتی خریداری وجود ندارد چه باید کرد؟ باید آنقدر قیمت ها کاهش یابد تا مشتری پیدا شود.

به گفته این مقام مسئول وقتی عرضه بلوکی وجود دارد قیمت پایه یک سیگنال است و اگر دارایی مذکور بیش از آن می ارزد راه برای متقاضییان علاقه مند در مزایده که بالاتر خریداری کنند باز است و اگر نمی ارزد آنقدر قیمت ها کاهش می یابد تا بتوان فروخت.

این مقام مسئول با بیان اینکه ارزانی یا گرانی سهم از نگاه سازمان خصوصی سازی عبارت های دقیقی نیستند، گفت: این واگذاری در چارچوب مزایده است و اگر سهمی می ارزد قیمت گذاری 290 تومانی برای هر سهم ذوب آهن در این واگذاری تنعا به عنوان قیمت پایه رقابت عنوان شده است زیرا هنوز معامله ای نشده و  می توان در این مزایده به قیمت بالاتر آنرا خریداری کرد.