شروط بازگشایی “شپلی” و آخرین وضعیت افزایش سرمایه

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در حالی نماد پلی اکریل ایران از 18 فروردین بسته مانده … برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در حالی نماد پلی اکریل ایران از 18 فروردین بسته مانده که بعد از عدم استفاده از مجوز اواخر تیر سال جاری افزایش سرمایه 290 درصدی، این شرکت پیگیر افزایش سرمایه بیش از 1000 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها شده است.

در این میان ، 24 شهریور علی مستاجران مدیرعامل این شرکت با ارسال نامه ایی در کدال اعلام کرد: براساس درخواست شرکت پلی اکریل ایران در تاریخ 16 شهریور 95 ، سازمان بورس و اوراق بهادار طی نامه 17 شهریور با تمدید مهلت ارسال مدارک و مستندات تا 5 مهر 95 موافقت کرده است.

سپس 14 مهر رجبعلی صادقی مشاور وزیر صنعت و مسئول هیات سازمان حمایت از صنایع ، درباره افزایش سرمایه پلی اکریل به رئیس سازمان بورس نامه نوشت و خواهان مساعدت شد.

براساس این گزارش، به رغم سپری شدن حدود 3 ماه از نامه مدیرعامل و دو ماه از نامه مشاور وزیر صنعت ، تاکنون نتیجه افزایش سرمایه مشخص نشده اما ین شرکت با حسابرس در حال مذاکره بوده تا در اولین فرصت گزارش توجیهی افزایش سرمایه نهایی شود و مورد بررسی سازمان بورس قرار گیرد .

با این حال در شرایطی باید منتظر تعیین تکلیف افزایش سرمایه “شپلی” ماند که برخی از سهامداران این شرکت با توجه به مواضع سازمان بورس و اعلام بازگشایی نماد این شرکت در شهریور ( 60 روز بعد از صدور مجوز افزایش سرمایه 290 درصدی) ، خواهان دلیل طولانی شدن توقف این نماد شده اند.

در این رابطه پیگیری های بورس پرس نشان می دهد برای بازگشایی نماد “شپلی” فارغ از نتیجه افزایش سرمایه ، باید شروطی رعایت و اطلاعات جدیدی ارایه شود تا با مشخص شدن آخرین وضعیت مالی و عملیاتی و اطلاع سهامداران و در صورت صلاحدید مسئولان سازمان بورس ، این رویداد رخ دهد.

بنابراین طبق مقررات و با بررسی اطلاعات منتشره در کدال، مدیران پلی اکریل باید صورت های مالی 3 و 6 ماهه حسابرسی شده منتهی به 31 خرداد شرکت اصلی و تلفیقی ( پلی اکریل حدود 10 شرکت زیرمجموعه دارد) را ارایه دهند.

از سوی دیگر باید علاوه بر پیش بینی درآمد سال مالی آذر95 ، اولین درامد هر سهم سال مالی آینده نیز ارایه شود و  طبق مقررات ، در صورت عدم انتشار این اطلاعات ، نماد هر شرکتی از جمله پلی اکریل بسته خواهد ماند.

بنابراین به دلیل عدم ارایه این اطلاعات و گزارش ها، بعید است نماد “شپلی” تا زمان ارسال گزارش های جدید مورد بازگشایی قرار گیرد اما سازمان بورس علاوه بر برگزاری جلسه ایی با مدیران آن، برای ارسال این اطلاعات نامه نگاری کرده و مدیران “شپلی” هم قول داده اند در زمان کوتاهی این اطلاعات را ارایه دهند.