آغاز تزریق منابع جدید به صندوق‌های سهام از اول دیماه

مدیر عامل یک صندوق سرمایه گذاری بورسی کشور ، از آغاز تزریق منابع جدید  به صندوق های سهام از اول دی ماه امسال خبر دارد …. برای مشاهده ادامه خبر به ادامه مطلب مراجعه نمائید

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ محمود رضا خواجه نصیری صبح امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به اینکه “صندوق گنجینه آرمان شهر” به عنوان بزرگترین صندوق سرمایه گذاری کشور با بیش از 22 هزار میلیارد تومان منابع در حال فعالیت است گفت: در طول دو سال گذشته منابع در اختیار این صندوق از حدود 2 میلیارد تومان به بیش از22 هزار میلیارد تومان افزایش یافته و پیش بینی می شود در چند ماه آینده منابع آن تا سقف 30 هزار میلیارد تومان افزایش یابد.
مدیرعامل تامین سرمایه آرمان همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم از برنامه جدید این صندوق جهت سرمایه گذاری در سایر “صندوق های سرمایه گذاری در سهام” خبر داد و افزود: این طرح از دو ماه پیش در کمیته سرمایه گذاری تامین سرمایه آرمان مورد بررسی قرار گرفته است و در نهایت پس از تهیه گزارش‌های کارشناسی، تصمیم بر این شد که با لحاظ کردن معیارهای مشخص در ابتدای هر ماه، صندوق گنجینه نسبت به صدور واحدهای سرمایه گذاری در 10 صندوق سهام برتر اقدام کند و بر این اساس تزریق منابع جدید به صندوق‌های سهام از اول دیماه آغاز می شود.
به گفته وی، در حال حاضر میزان سرمایه گذاری در هر صندوق تا 100 درصد ارزش روز صندوق سرمایه پذیر و تا سقف یک میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که این رقم در آینده می‌تواند مورد بازبینی قرار گیرد. همچنین در حال حاضر سقف 100 میلیارد تومان برای این طرح در نظر گرفته شده که در صورت کسب بازدهی مناسب، این مبلغ نیز قابل  افزایش خواهد بود.
خولاجه نصیر در پایان هدف تامین سرمایه آرمان از اجرای این طرح را استفاده از ظرفیت های تحلیلی بازار سرمایه و بهره مندی از رویکردهای متفاوت در سرمایه گذاری برشمرد و ابراز امیدواری کرد: این رویکرد بتواند در آینده به توسعه فعالیت صندوق‌های سرمایه گذاری کمک کند.