شب خوش

برای مشاهده گزارش بازار یکشنبه  11 مهر ماه  1395 به ادامه مطلب مراجعه فرمائید

بازار طلای  امروز مطابق معمول روزهای یکشنبه با کاهش حجم همراه شد و سررسید تیرماه 96به عنوان پرنوسان ترین سررسید روزهای اخیر، تنها 1500 تومان نوسان را شاهد بود. در بازار ارز نیز نرخ دلار در حال تست سقف جدیدی  در محدوده 3580-3590 می باشد. نکته حایز اهمیت تغییر نظر عموم کارشناسان در رابطه با قیمت طلا پس از بحران دویچه بانک می باشد. در نظرسنجی های انجام گرفته درصد بیشتری از کارشناسان رای به افزایش یا ثابت ماندن قیمت طلا داده اند. این در حالیست که پس از اولین مناظره دو کاندیدای ریاست جمهوری امریکا، هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات در نظر سنجی ها از دونالد ترامپ پیشی گرفته بود که این موضوع نرخ طلا را با اصلاح همراه ساخت. همچنین احتمال افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر از نکاتی بود که کاهش طلا را تا روز جمعه در پی داشت. اما بحران به وجود آمده در اروپا و همینطور اظهار نظر نخست وزیر انگلیس در رابطه با آغاز مراحل خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در ماه می 2017 می تواند بار دیگر عدم اعتماد به اقتصاد اروپا را به موضوعی برای حفظ سطح حساس فعلی طلا تبدیل سازد. برای طلا  سطح فعلی خصوصا محدوده 1309-1300 از اهمیت زیادی برخوردار بوده و شکست خط روند متناسب 10ماهه طلا که در صورت شکست محدوده مذکور محقق می شود، می تواند پیامد های منفی را برای قیمت این فلز محبوب به همراه داشته باشد.

امروز یکشنبه 11 مهر 95، شاخص کل بورس با 191 واحد کاهش به عدد 77.288 رسید. حجم معاملات بورس حدود یک میلیارد سهم و به ارزش حدود 194 میلیارد تومان بود. نمادهای معاملاتی شرکت های سایپا، پالایش نفت تبریز و پتروشیمی شازند بیشترین تاثیر مثبت و فولاد مبارکه، پالایش نفت بندرعباس و پالایش نفت اصفهان بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند.شاخص کل فرابورس در پایان معاملات امروز 3.5 واحد کاهش به سطح 820 رسید. حجم معاملات فرابورس بیش از 154 میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش حدود 119 میلیارد تومان بود.از بین شرکت های موثر بر شاخص آیفکس که با معامله در دامنه مثبت قیمتی منجر به افزایش شاخص شدند،  شرکت های پالایش نفت شیراز، برق دماوند و پتروشیمی مارون بودند. همچنین پالایش نفت تهران، فولاد هرمزگان جنوب و پتروشیمی زاگرس نمادهایی بودند که با روند نزولی قیمت اثر کاهشی بر شاخص فرابورس داشتند.ارزش معاملات امروز نسبت به روز گذشته 7 درصد کاهش داشت. امروز بیشترین ارزش معامله را سایپا، ماشین سازی اراک و پالایش نفت تبریز به خود اختصاص دادند.

برعکس روز قبل امروز بازاری متعادل و منفی را پشت سر گذاشتیم و عرضه ها تشدید شد. هر چند از نیمه های وقت با صف خرید مجدد سایپا بارقه های امید اندکی ظهور کرد و تقاضا افزایش یافت، اما همچنان کلیت بازار، بخصوص در سهام بزرگ قرمز ظاهر گشت. همچنان موضوع انتخابات آمریکا و گزارشات 6 ماهه دو ابهام پیش روی بازار است. این در شرایطی است که برخی از این سهام بزرگ نظیر کگل یا فولاد قطعاً در گزارشات پیش رو با تعدیل مثبت همراه خواهند شد. فارغ از عرضه اولیه های پیش رو و چالش نقدینگی بازار، آنالیز بازار امروز نشان داد که احتمالاً بازگشایی بانکها و اتفاقات مجمع بانک ملت نیز به عنوان یک ریسک جدید در افق پیش روی بازار مطرح شده است.

این در شرایطی است که این روزها بازار نیم نگاهی هم به سایپا دارد و از معاملات این سهم تاثیر می پذیرد. معاملات پرحجم این نماد در سقف قیمتی برای دومین روز متوالی در حالی رقم خورد که امروز معاملات گروه خودروسازی حال روز خوشی نداشت. امروز باز هم موضوع قرارداد این شرکت با رنو و همچنین گمانه هایی نسبت به تعدیل مجدد سود و بسته شدن نماد مطرح بود. در حالی که همچنان موضوع اخیر قرارداد ایدرو با رنو همچنان مبهم است امروز برخی از تولید قریب الوقوع رنو کوئید در سایپا پس از امضای قرارداد با رنو سخن گفتند. امروز اظهار نظرهای جالبی در این خصوص منتشر شد و برخی از کارشکنی های اخیر رنو در ایران گلایه کردند و خواستار بازنگری در قراردادها شدند.

سایت رسمی وزارت صنعت نیز این قرارداد را خارج از قرارداد رنو با دو خودروساز بزرگ کشور دانست و عنوان کرد: “همکاری های کنونی رنو با دو شریک خود سایپا و ایران خودرو در قالب «همکاری مشترک رنو پارس» ادامه خواهد داشت.” اظهارات امروز مدنی و نعمت بخش نیز تا حدودی گره از این ماجرا گشود، اما این اظهارات سرنوشت تولید کوئید را هنوز روشن نمیکند. کوئید از آن جهت با اهمیت جلوه می کند که به عنوان یک خودرو ارزان قیمت رقیب خودروهای ارزان سایپا مطرح شده است. در همین زمینه امروز سعید مدنی، مدیرعامل سابق سایپا و مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور خودرو گفت: “چند سال قبل شرکت خودروسازی «رنو» با مشارکت سازمان گسترش صنایع و سایپا و ایران خودرو بر سر مشارکت در ساخت ۳۰۰ هزار خودرو تفاهم کردند. در واقع سهم هر یک از دو خودروساز داخلی ۱۵۰ هزار خودرو بود. در کنار این موضوع قرار بود ۲۰۰ هزار خودرو را در سایت خود تولید کند. مذاکرات مربوط به مشارکت در تولید ۳۰۰ هزار خودرو انجام و عملی شد؛ اما تولید ۲۰۰ هزار خودرو از سوی شرکت «رنو» به دلیل شرایط خاص به نتیجه نرسید.عوامل متعددی در میان بود. یکی آنکه دولت‌ها تغییر کرد و اصلا دولت نهم و دهم در یک بازه زمانی اجرای این‌گونه قراردادها را به‌خصوص درباره سایپا و ایران خودرو متوقف کرده بودند. علت مهم‌تر اما تحریم‌ها بودند که اجازه ورود سرمایه‌‌گذاران خارجی به کشور در تمامی حوزه‌ها را نمی‌دادند. بنابراین در حالی که پروژه مشارکتی با سایپا و ایران خودرو عملی شده بود، پروژه مربوط به خود شرکت «رنو» اجرایی نشد. اخیرا هم این شرکت با سایپا مذاکره‌هایی درباره همکاری به صورت جوینت ونچر کرده اما به نتیجه نرسیده است. درواقع این پیشنهاد ایران بود. این موضوع هم به شرکت سایپا ارتباطی ندارد و به‌طور مستقیم شرکت «رنو» طرف مذاکره است. درواقع این شرکت با اکثریت سهام خودشان و سرمایه‌گذاری صددرصدی قرار است تولید خودرو را در ایران آغاز کند. بنابراین این پروژه ادامه همان توافق‌هایی است که چند سال قبل و پیش از اوج گرفتن تحریم‌ها علیه ایران انجام شده بود. بنابراین برخی‌ها اعلام کردند که رنو، سایپا را دور زده است در صورتی که چنین نیست. تاسیس کارخانه هم ادامه همان سیاست قبلی و ایجاد ظرفیت تولید ۵۰۰ هزار خودرو است و ۶۰ درصد از سهام متعلق به «رنو» و ۴۰ درصد هم مربوط به سازمان نوسازی و گسترش صنایع است.

صحبت این بود که شرکت «بن رو» که جزء زیرمجموعه‌های سایپا است به دلیل بدهی‌ای که به سازمان گسترش دارد در این پروژه به‌عنوان رد دیون مشارکت کند و سایت «بن رو» را به شرکت «رنو» واگذار کرد.” احمد نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان ایران نیز با اشاره به اینکه در این قرارداد ایدرو “بن رو” را به عنوان سهم 40 درصد خود به شرکت مشترک واگذار کرده است، اظهار داشت: “در این قرارداد صحبت از تولید دو خودرو “داستر جدید “و “سیمبل ” شده است و هنوز در خصوص تولید کوئید در ایران ابهام وجود دارد.” به گفته وی جزئیات اینکه ایدرو برای باقی سهام خود چه تصمیمی خواهد گرفت همچنان با ابهام روبرو بوده و مستلزم صرف زمان بیشتر و حضور مدیران سازمان گسترش است تا در این راستا اظهار نظر نمایند

دبیر انجمن خودروسازان ایران با توجه به ابهامات موجود در خصوص تولید کوئید در جریان همکاری جدید رنو و ایدرو خاطر نشان کرد: “آنچه مسلم است در صورتی که شرکت جدیدی که در قالب این جوینت ونچر ایجاد می شود خواستار تولید کوئید در ایران باشد مسلما نیاز به شبکه بزرگ خدمات پس از فروش خواهد بود چرا که کوئید خودروی ارزان قیمتی است و با افزایش تولید قطعا نیازمند شبکه گسترده خدمات پس از فروش خواهد بود که مسلما در حال حاضر رنو از چنین شبکه ای در ایران برخوردار نیست.” وی با اشاره به احتمال همکاری مستقل دو شرکت سایپا و ایران خودرو با رنو گفت: “البته دولت تا زمانی که بخش خصوصی فعالیت دارد از حضور در همکاری های تولیدی و صنعتی منع شده است و باید به خصوصی سازی صنعت خودرو کمک نماید اما به نظر می رسد نقش سازمان گسترش در این قرارداد صرفا به عنوان کاتالیزور بوده تا جریان مذاکرات و همکاری ها سرعت بیشتری گیرد.”

در قرارداد قبلی رنو و سازمان گسترش آمده بود که رنو پارس وظیفه دارد به گونه ای عمل کند تا در یک دوره زمانی معین، شرکت‌های ایران خودرو، سایپا و شرکت جدید ایجاد شده توسط رنو پارس به ظرفیت تولید 500 هزار دستگاه در سال نایل آیند. این در حالی است که این اعداد محقق نشد. همچنین طبق ماده 4 الحاقیه قرارداد قبلی رنو و ایدرو در مورد تولید تندر90 آمده بود: “بر اساس پرداخت حق‌الامتیاز‌ها توسط رنو پارس به رنو، سود سهام رنو و هر نوع عایدات دیگر رنو به واسطه سرمایه‌گذاری در ایران، فقط از طریق صادرات خودرو ال90 تولید شده در ایران و همچنین قطعات خودکفا شده در ایران امکان‌پذیر است، به این ترتیب شرکت رنو تنها از طریق صادرات امکان کسب سود خواهد داشت. این بند از قرارداد نیز هیچگاه عملی نشد و صادرات قابل توجهی در این حوزه صورت نگرفت. با عنایت به این اظهارات و همچنین گزارش اخیر مجلس تا حدودی ابهامات برطرف می شود، اما هنوز دو موضوع تولید کوئید و واگذاری بن رو که در گزارش به آن اشاره شده است به طور دقیق و واضح توسط مسئولین وزارت صنعت تعیین تکلیف نگردیده است. بنابراین برای مشخص شدن جزییات بیشتر باز هم باید منتظر ماند

در بازار امروز، با شروع متعادل نماد خساپا و معاملات منفی نماد خودرو، افزایش عرضه ها و منفی شدن سایر هم گروهی ها را مشاهده کردیم. علیرغم معاملات منفی اکثر نمادهای گروه خودرویی، صف خرید نمادهای خموتور، خرینگ، ختراک و خلنت و بخصوص در اواخر بازار صف خرید نماد خساپا چشم نوازی می کرد و از یکه تازی نماد خساپا حکایت داشت.

در گروه حمل و نقل که اکثرا متعادل بودند در اواخر بازار شاهد جهش قیمتی نماد توریل، معاملات پرحجم و تشکیل صف خرید آن بودیم.

گروه لیزینگی اکثرا متعادل و منفی بودند اما در اواخر بازار نماد وایران با جهش قیمتی، صف خرید شد و نماد ولملت مثبت به کار خود پایان داد.

در گروه سرمایه گذاری، نمادهای وگستر، ونیرو، وبوعلی، سدبیر و وخارزم در حالی پرتقاضا، مثبت و صف خرید دنبال شدند که سایر هم گروهی ها اکثرا معاملات منفی را تجربه می کردند.

شبریز و شراز نمادهای مثبت گروه پالایشگاهی و مابقی اکثرا منفی دنبال شدند در گروه شیمیای نیز معدود نمادهای شتوکا، شاراک، شسینا، شپترو و شپارس مثبت بودند و سایر هم گروهی ها متعادل به کار خود پایان دادند.

فروس، کشرق، فخاس، فنورد، فلوله، فنوال و فسرب نمادهای مثبت گروه های فلزی و معدنی و مابقی با افت قیمتی همراه بودند این در حالی بود که پیش بینی می شود قیمت های جهانی فلزات پایه در شروع دادوستدهای بین المللی فردا، همچنان پرتقاضا و مثبت شروع شوند و گروه های مذکور، بخصوص گروه رویی را با افزایش تقاضا مواجه گردانند.

بجز نمادهای دماوند، بالبر، بکام، بسویچ، بشهاب، تمحرکه و فاما که مثبت بودند سایر نمادهای گروه های ماشین آلات، تجهیزاتی، برقی و گروه های وابسته، اکثرا متعادل و منفی به کار خود پایان دادند همچنین در کنار عرضه اولیه نیروگاه برق ماه تاب کهنوج (طی معاملات فردا)، ۱۰ درصد شرکت ترانسفور ماتور توزیع زنگان (از زیرمجموعه بترانس) با سرمایه ۵۰ میلیارد تومانی درج و آماده عرضه اولیه شد.

در شروع بازار نماد ثنوسا با جهش قیمتی و صف خرید مواجه شد که افزایش تقاضای سایر هم گروهی ها را درپی داشت اما با گذشت زمان دادوستدها و افزایش عرضه ها در نهایت معاملات منفی گروه ساختمانی را مشاهده کردیم در آنسو و در گروه سیمانی، لیدری نماد سفارس با جهش قیمتی نمایان بود که موجب شد اکثر هم گروهی ها معاملات مثبتی را تجربه کنند. پیش بینی می شود با توجه به قرار داشتن اکثر نمادهای گروه سیمانی و بخصوص نماد سفارس در سطوح حمایتی و جذاب، صنعت بعدی برای رشد کوتاه مدتی و مورد اقبال نوسان گیرها همین صنعت خاکستری باشد. نماد ثتران پس از ارائه اطلاعات پیش بینی سال مالی 1396 با افت حدود 4 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت.

صف خرید و رشد قیمتی نمادهای تازه وارد زگلدشت و غگلستا موجب افزایش تقاضا و رشد قیمتی نمادهای زمگسا و تلیسه شد این در حالی بود که سایر نمادهای گروه غذایی (به جز نمادهای غگل، غپینو، غمهرا و غپاک) افت قیمتی را تجربه کردند. با منفی شدن جو بازار، لحظاتی گروه قندی معاملات مثبتی را تجربه کردند اما مجددا نزولی شدند در این میان صف خرید نمادهای قشهد و قمرو نمایان تر بود.

در گروه کانی های غیر فلزی نمادهای کخاک و شلیا، کسرام، کفپارس صف خرید و نمادهای کفرا، کتوکا و کسرا مثبت دنبال شدند. شرکت مواد ویژه شلیا 12ماهه با افزایش 115 درصدی سود خالص سال 95 نسبت به سال گذشته و با پوشش 113 درصدی بودجه مواجه شد و مبلغ 251 ریال سود به ازای هر سهم محقق کرد. نماد شرکت شهد ایران با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم متوقف شد. در اواخر بازار و در گروه های بنیادی محور دارویی و آی تی، نماد مداران صف خرید شد، نمادهای دعبید، دفرا و وپخش همچنان صف خرید و نماد کی بی سی پس از برگزاری مجمع فوق العاده صاحبان سهام در خصوص افزایش سرمایه با رشد حدود 3 درصدی به گردونه معاملات بازگشت.