شایعات بازار – خرداد ماه ۱۳۹۵

برای مشاهده شایعات بازار خرداد ماه ۱۳۹۵ به ادامه مطلب مراجعه کنید

دوستان عزیز توجه کنید هیچ مسئولیتی در قبال صحت و سقم شنیده‌ها نداریم و اکیدا توصیه می‌کنیم شنیده‌ها را مبنای معامله قرار ندهید  شنیده‌ها نباید مبنای تصمیم‌گیری باشد

 

۲۴ خرداد ۱۳۹۵

حپارسا : شنيده ميشود كه بلوک ۶۷ درصدى پارسان به زودى به زير مجموعه غدير واگذار مي‌شود.

وپست : گفته ميشود معاون امور بانكى ، بيمه اى و شركت هاى وزارت امور اقتصادى و دارايى گفت: افزايش سرمايه بانک‌های دولتى از جمله پست بانک بطور جدى در دستور كار قرار دارد و در قالب برنامه ششم توسعه كشور عملياتى مي‌شود.

ودی : خبرها حاكى از احتمال برنده شدن بیمه دی در يك مناقصه بزرگ مي‌باشد كه بزودى جزييات آن اطلاع‌رسانى مي‌شود.

حفاری : يك منبع مطلع در شركت حفارى تمام اخبار مربوط به تعامل هاى اين شركت با روسيه را تكذيب كرد.

 

۲۲ خرداد ۱۳۹۵

ثاژن : شنيده ها حاكى از عقد قرارداد مشارکت در پروژه ای عظیم در آلانیای ترکیه باعث اقبال بازار به ثاژن شده است كه ميتواند تاثير بسزايى در سود شركت داشته باشد.

ونفت : خبرها از تعهد دولت در جهت دادن سهميه نفت به صورت تضمينى به پروژه قشم از ۵ سال به ١٠ سال افزايش پيدا كرده و وزير هم امضاء كرده گويا اين مهم شرط سرمايه گذار خارجى خريدار نفت قشم بوده است.

بکام : شنيده ميشود بزرگترين قرارداد فيبر نورى به طول ٢٢ هزار كيلومتر توسط بكام اخذ شده است و مذاكره با شركت ژاپنى جهت سرمايه گذارى در شهيد قندى و احداث كارخانه مشترك در جريان ميباشد.

 

۱۲ خرداد ۱۳۹۵

شنیده می شود خساپا از محل فروش سهام سایپای کاشان تعدیل مثبت مجدد خواهد داد. توجه داشته باشید به هیچ عنوان شنیده‌ها نمی‌توانند ملاک خرید و فروش باشند.

سمگا: گروه هتل‌هاى اشتايگن برگر آلمان با تفاهم‌نامه‌اى با سازمان ميراث فرهنگى قراردادى ۱۰ ساله براى ساخت ۱۰ هتل ۵ ستاره در نقاط كشور امضاء كرد.

شرانل: مذاكره با شركت مطرح خارجى به منظور واگذارى ۴۹ درصد از سهام پالايش نفت آبادان و تاسيس شركت مشترك (JV) در جريان می‌باشد.

خصدرا: شنيده‌ها حاكى از حمايت‌هاى مالى و مديريتى قرارگاه خاتم و همچنين پرداخت بخشى از بدهى صدرا ترسط قرارگاه در جريان است.

 

۱۰ خرداد ۱۳۹۵

شنیده می‌شود بلوک ورنا در محدوده 5100 ریال برای فروش آگهی خواهد شد.

تپکو: شنيده ها حاكى از عقد قرارداد خريد گريدر توسط وزارت راه با هپكوى اراك بگوش می‌رسد.

فاذر: خبرها حاكى از تفاهم نامه ساخت بويلرهاى زباله سوز ، انحصارا در اختيار اين شركت قرار گرفته و مشتريان اين بويلر شهردارى هاى كشور می‌باشد.

خودرو: شنيده ها حاكى از فروش برخى از قطعه سازان زير مجموعه می‌باشد.

تجار: شنيده ها حاكى از تعديل سود و افزايش سرمايه ١٠٠ درصدى و آمدن به تابلوى فرعى بورس می‌باشد.

 

۹ خرداد ۱۳۹۵

شنیده می‌شود خاور قصد تولید تعداد زیادی آمبولانس (۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دستگاه) دارد البته فعلا که تولیدات خاور انگشت شمار است.

شنیده می‌شود به زودی جلساتی برای رفع مشکل افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی‌ها برگزار می‌شود طبیعتا این جلسه درصورت به نتیجه رسیدن می‌تواند نتیجه مثبت و مستقیمی بر معاملات برخی نمادهای بازار از جمله ذوب و خودرو داشته باشد.

شپلی: شنیده می شود افزایش سرمایه شپلی بیش از 1000% است.

کروی: شنيده ميشود از بين ٤٤ شركتى كه در مزايده معدن مهدى آباد شركت كرده اند تنها ١١ شركت مدارك خود رو ارائه داده اند كه از بين آنها ٧ شركت انتخاب شده كه ٢ شركت از اين ٧ شركت مربوط به كروى می‌باشد.

حریل: خبرها حاكى از اين است كه شركت تمام وام ها و بدهى بانكى خودش رو به مبلغ ٩٠ ميليارد تومان در سال ٩٤ تسويه كرده و هزينه مالى نخواهد داشت.

 

۴ خرداد ۱۳۹۵

کماسه : شنیده می‌شود رايزنى‌هایی از سوى سهامدار عمده ۴۳ درصدى براى فروش بلوک به قيمت ١۴٠ تا ۱۵٠ تومان صورت گرفته است.

کپرور : شنيده ها حاكى از خريد معدن احيا و قراردادهايى با فولاد است.

تپکو : شنيده می‌شود خريدار ۵١ درصد از سهام بلوک شركت یک خريدار حقيقى ايرانى از كشور سوئيس می‌باشد كه بزودى انجام ميشود.

 

۳ خرداد ۱۳۹۵

شنیده می‌شود نماد وساپا جهت تعدیل مثبت احتمالا بسته می‌شود.

 

۱ خرداد ۱۳۹۵

براساس شنیده ها معامله بلوکی سرمایه گذاری رنا (ورنا) احتمالا در ماه های آتی انجام خواهد شد. این معامله بین شرکت های سرمایه گذاری سایپا و کارکنان سایپا خواهد بود. قیمت معامله در محدوده 500 تومان و درصد سهام قابل معامله 24 درصد است. سهام شرکت سرمایه گذاری رنا از کد کارکنان سایپا به کد سرمایه گذاری سایپا منتقل خواهد شد. 40 درصد از سهام شرکت کارکنان سایپا متعلق به سرمایه گذاری سایپا می باشد و سود معامله در واقع بصورت غیر مستقیم به جیب سرمایه گذاری سایپا می رود. از سوی دیگر این معامله سبب تهاتر بدهی کارکنان سایپا به سرمایه گذاری سایپا می شود. در واقع با این معامله هم مطالبات سرمایه گذاری سایپا دریافت می شود و هم سود معامله شناسایی خواهد شد. به نظر می رسد در انتها این بلوک 24 درصدی از کد سرمایه گذاری سایپا به کد سهامدار دیگری منتقل شود که هنوز مشخص نیست داخلی است یا خارجی.