برای مشاهده دیده بان یکشنبه 29 آذر ماه 1394 به ادامه مطلب مراجعه کنید

وقت به خیر

 

12:30روز خوبی داشته باشید … پیشنهاد میدهم بخش نظرات را نیز پس از پایان بازار هر روز مرور کنید و نیز در کانال  تلگرامی سایت عضو شوید  دوستان عزیز برای عضویت باید ابتدا تلگرام خود را آپدیت کنید سپس با گوشی خود  بر روی این لینک کلیک کنید (http://telegram.me/signalemajani)  و در آخر join  را در کانال مربوط بزنید دوستانی که نمی توانند به کانال وارد شوند حتما می بایست تلگرام خود را به روز رسانی کنند …  که برای اینکار به برنامه بازار در گوشی و یا تبلت خود رفته و در آنجا تلگرام را جستجو و سپس به روز رسانی کنید..

 

12:04 سناریوهای نرخ دلار در بودجه 95/ ارقام امروز نهایی می‌شود ارقام کلان بودجه سال آینده در حالی امروز نهایی می‌شود که نرخ نفت و دلار به عنوان دو جزء اصلی به دلیل تغییرات بازارهای جهانی و داخلی از حساسیت بیشتری برخوردار است.جلسه امروز – یکشنبه – هیات دولت به مذاکره برای نهایی کردن کلیات لایحه بودجه سال 1395 اختصاص دارد تا بعد از تصویب ارقام کلی در کابینه دولت، سازمان مدیریت و برنامه ریزی جزئیات را کامل و لایحه بودجه آماده ارائه به مجلس شود.با توجه به اینکه درآمدهای ارزی ناشی از فروش نفت جایگاه ویژه ای در تامین منابع دولت دارد، تعیین قیمت نفت و نرخ دلار از مهمترین موضوعات مورد بررسی بین نویسندگان بودجه، دولت و مجلس است تا با نرخ واقع بینانه ای پیش بینی شده و کمترین عدم تحقق را به همراه داشته باشد. این در حالی است که با توجه به کاهش قابل ملاحظه قیمت نفت در بازارهای جهانی و از سوی دیگر نوسان اخیر بازار ارز و تاثیر گذاری اعلام هر قیمتی از سوی دولت بر فضای بازار، هنوز اعضای هیات دولت در جلسات بررسی بودجه به رقم نهایی و مورد توافق نرسیده اند. با این وجود از اظهارات هر چند مبهم بیان شده از سوی برخی مقامات ارشد دولت، این گونه بر می آید که نظر سازمان مدیریت و برنامه ریزی در مورد دلار، نرخی با فاصله زیاد از نرخ موجود در مرکز مبادلات ارزی یعنی حدود 3010 تومان نیست. در اوایل ابلاغ بخشنامه بودجه سال آینده و شروع بررسی ها در این رابطه، نظر سازمان مدیریت و برنامه ریزی حدود 3100 تومان بود؛ اما در ادامه نوبخت – رییس این سازمان – از حدی نزدیک به دلار بودجه امسال یعنی 2850 تومان و یا نرخ مرکز مبادلات ارزی سخن گفت؛ این اعلام گرچه تعجب برخی کارشناسان را با توجه به قیمت فعلی نفت و نرخ دلار در مرکز مبادلات ارزی به همراه داشت ولی در ادامه و در آخرین اظهارات وی قوت گرفت. در حالی که پیش‌تر برخی منابع آگاه اعلام کردند که احتمالا نرخ 2950 تومان از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی مطرح خواهد شد، نوبخت در این باره توضیحاتی ارائه کرد که تایید ارقام کمتر از 3000 تومان در بودجه است

 

11:30 امیدوارم در فاز دوم تغییری در بازار مشاهده شود 

10:55 به اطلاع مي رساند، نماد معاملاتي شركت نوسازي و ساختمان تهران پس از برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه بدون تقسيم سود نقدي،بدون محدوديت نوسان قيمت با استفاده از مكانيزم حراج تك قيمتي آماده انجام معامله مي باشد. مديريت بازار

10:15 شرکت کشتیرانی جنوب   بعد از درج نماد در اوایل فروردین سال جاری ، از ماه های گذشته آماده عرضه اولیه 10 درصد سهام بوده و حتی  اواسط آذر با شایعات انجام عرضه مواجه شده اما توسط مسئولان فرابورس تایید نشد.این شرکت 160 میلیارد تومانی درحالی برای سال مالی منتهی به اسفند جاری 134 ریال سود پیش بینی کرده که طی نیمه اول سال علمکرد ضعیفی داشته و فقط 21 درصد معادل 16 ریال را پوشش داده است.

10:09 بد نیست به دیده بان ساعت 12:00 روز چهارشنبه گذشته نگاهی بیاندازیم 

10:05 اگر افت نماد ها را نسبت به چند ماه قبل مقایسه کنیم اغلب نماد ها حداقل 50 درصد تا کنون افت داشته اند .. مثل نماد  خودرو  

09:55 با توجه به اتمام مهلت استفاده از حق تقدم خريد سهام شركت قاسم ايران (سهامي عام) در نماد قاسمح1 امروز يکشنبه مورخ 1394/09/29، نماد معاملاتي مذكور (قاسمح1) در پايان معاملات امروز يکشنبه مورخ1394/09/29 متوقف مي گردد.

09:44 نماد  ولغدر  به سمت صف فروش …. 

09:40 ایران آماده افزایش تولید نفت شد – معاون وزیر نفت با بیان اینکه محدودیتی برای فروش نفت به پالایشگاه های آمریکایی وجود ندارد، گفت: تا چند روز آینده با لغو تحریم ها در مرحله اول روزانه ۵۰۰ هزار بشکه تولید نفت ایران افزوده می شود.

 09:33 شاخص بازهم منفی است …. 

09:30  نماد شبندر در صورتی که 285 تومان را بشکند تا 240-238 انتظار دارم ریزش داشته باشد

09:25 روز شنبه، دلار در برابر عبور از سطح 3 هزار و 650 تومان از خود مقاومت نشان داد تا این ارز برای بیستمین روز متوالی قیمتی بالای این سطح را تجربه نکند. در اولین روز هفته، شاخص بازار ارز 10 تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت 3 هزار و 640 تومان رسید. به گفته فعالان بازار، عرضه ارز از کانال صرافی‌های مجاز وابسته به بازارساز و کاهش حجم معاملات بازیگران غیررسمی از عواملی بودند که به کاهش قیمت شاخص ارزی کمک کردند. روز گذشته برخلاف روند دلار،‌ قیمت سکه تمام بهار آزادی به افزایش خود ادامه داد و با 3 هزار تومان رشد به عدد 916 هزار تومان رسید. معکوس شدن روند قیمت اونس در بازارهای جهانی از بعدازظهر جمعه عاملی بود که قیمت سکه را تحریک کرد و سومین رشد روزانه این فلز گرانبها را رقم زد.

 

09:20 شکربن امروز در برخورد به خط روند نزولی خودش قرار خواهد داشت اگر این محدوده شکسته شود میتوان انتظار اصلاح بیشتر از این نماد تا محدوده 260 و در صورت وجود فشار فروش پایینتر را نیز داشت اگر این محدوده باعث واکنش مثبت نسبت به سهم بشود با شکست محدوده مقاومتی در 315 تا 320 تازه میتوان به رشد این سهم امیدوار بود فعلا تا زمانی که این دو ناحیه یاد شده حمایتی و مقاومتی شکسته نشده باشد انتظار داریم شاهد معاملاتی همراه با نوسان برای این سهم باشیم.

 09:15 ” وبشهر” در حالی آبان سال گذشته اقدام به افزایش سرمایه 40 درصدی (از 362 به 508 میلیارد تومان) کرده بود  که برای دومین بار  دست به افزایش سرمایه 40 درصدی دیگر می زند تا قادر به تکمیل سرمایه گذاری در سهام شرکت مارگارین و نیز مشارکت در افزایش سرمایه های شرکتهای سرمایه پذیر عضو گروه به منظور حفظ درصد سرمایه گذاری های بلند مدت فعلی در راستای کسب سود و بازدهی مناسب و پایدار شود.

09:10 حفارس برای دومین بار هم بلوکش فروش نرفت. به نظر می آید در نظر دارد بار دیگر این بلوک را عرضه کند .هر بلوکی در همان مرحله اول برای قیمت روی تابلو و سهامداران خرد جذابیت و هیجان ایجاد میکند الان هم اگر دقت کنید با واگرایی منفی که در نمودار سهم ایجاد شده کاملا گارد حفارس کاملا اصلاحی شده در محدوده 280 تا 282 یک محدوده حمایت وجود دارد که اگر این محدوده هم از دست برود باید کم کم شاهد قیمت های 260 تومان و شاید پایینتر نیز برای این سهم باشیم هر سهمی در یک زمانی برای خرید و نوسان کوتاه مدت جذاب می شود باید جریان نقدینگی و اخبار سهمها را با دقت دنبال کرد

 

09:04 رئیس انجمن کارفرمایان صنعت سیمان خبر داد:۳ عامل کاهش سودآوری سیمانی‌ها در بورس  – رئیس انجمن کارفرمایان صنعت سیمان معتقد است: سوء مدیریت در وزارت صنعت، معدن و تجارت، رکود ساخت و ساز و رقابت منفی فعالان سیمان ۳ عامل اصلی کاهش سودآوری سیمانی‌ها هستند.

 

09:00 سلام صبح به خیر