برای مشاهده دیده بان سه شنبه 17 آذر 1394 به ادامه مطلب مراجعه کنید

وقت به خیر

 

12:30روز خوبی داشته باشید … پیشنهاد میدهم بخش نظرات را نیز پس از پایان بازار هر روز مرور کنید و نیز در کانال  تلگرامی سایت عضو شوید  دوستان عزیز برای عضویت باید ابتدا تلگرام خود را آپدیت کنید سپس با گوشی خود  بر روی این لینک کلیک کنید (http://telegram.me/signalemajani)  و در آخر join  را در کانال مربوط بزنید دوستانی که نمی توانند به کانال وارد شوند حتما می بایست تلگرام خود را به روز رسانی کنند …  که برای اینکار به برنامه بازار در گوشی و یا تبلت خود رفته و در آنجا تلگرام را جستجو و سپس به روز رسانی کنید..

 

11:22 شبکه آمریکایی سی ان ان با اشاره به این که ایران با توجه به پتانسیل های اقتصادی و اجتماعی به عنوان آلمان خاورمیانه شناخته می شود نوشت: «دوران طلایی اقتصاد ایران» دو تا سه سال دیگر فرا می رسد.

11:15 شرانل: شنیده ها حاکی از این است که مدیران چند شرکت نفتی اروپا از جمله شل، توتال و لوک اویل اعلام آمادگی سرمایه گذاری در صنایع بالادستی  نفت ایران را دارند .

10:51  دوستان امروز بیشتر به سوالات پاسخ گو هستم …. 

10:25 حجم معاملات خنده دار است .. حجم معاملات کپرور را ببینید مثبت 4 درصد 

10:12 شاخص 31 واحد منفی شد …

10:02 نماد  وتوصا  امروز بسته میشود … از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 11:00 روز یکشنبه مورخ 1394/09/22 درمحل تهران خيابان وليعصر بالاتر از ميرداماد جنب آموزش و پرورش منطقه 3 – خانه معلم برگزار میگردد حضور بهم رسانند … بخش نظرات را ببینید در مورد مجمع این نماد توضیحاتی عرض شده است 

09:55 کارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ ثبت معاملات توافقي نماد معاملاتي شرکت گاز لوله (پلوله1)، با توجه به انتشار گزارش عدم اظهار نظر حسابرس نسبت به صورتهاي مالي 6 ماهه متوقف گرديد. مديريت عمليات بازار و اعضاي فرابورس ايران

09:50 مديرعامل فولاد مبارکه گفت: در شرايطی كه اكثر صنايع مصرف كننده محصولات فولادی در ركود نسبی به سر می برند شاهد سيل واردات فولاد به كشور هستيم 

09:46 شاراک طي 6 ماه مبلغ 546 ريال سود براي هر سهم شناسايي کرده و نسبت به مدت مشابه سال قبل 52 درصد رشد داشته است.

09:44 بانک سرمایه که از قبل دارای مشکلات متعددی چون ثبت افزایش سرمایه با تاخیر طولانی مدت ( از 353.5 به 400 میلیارد تومان)، توقف نماد حدود 6 ماهه سال گذشته ، تعدیل منفی 60 درصدی سود سال جاری ( از 257 به 102 ریال ) ، تحقق زیان 196 ریالی هر سهم در عملکرد 3 ماهه اول سال و تغییر مدیرعامل ۷ ماه بعد از فعالیت، افت 40 درصدی قیمت سهام (از 167 تومان اول سال به 103 تومان دیروز) و… داشته با اعلام زیان سنگین دسته گل تازه ای به بار آورده است. “سمایه” در عملکرد 6 ماهه اول سال برای هر سهم 593 ریال زیان شناسایی کرده که معادل 237 میلیارد تومان بوده و بیش از نیمی از سرمایه 400 میلیارد تومانی آن را شامل می شود.

09:37 فرض کنید برای اینکه بخواهند نشان دهند که تحریم ها چقد بر بازار تاثیر داشته است بازار را دستکاری کنند یعنی دولتی ها هیچ گونه نقدینگی به بازار تزریق نکنند و حقوقی ها نیز مدام بفروشند(دستور دهند تا بفروشید ) بخصوص بر روی حمایت ها … چرا ؟ چون نشان دهند حرف هایشان درست است و تاثیر کارهایشان را بزرگتر و پر رنگ تر نشان دهند که تحریم این کار رو کرده و آن کارو کرده و ما با تحریم فلج هستیم ( بنده نمیگم که تحریم به ما فشار نمی آورد اما فلج نمی شویم ) و بعد از اخبار هسته ای همان حقوقی هایی که در قیمت های بالا میفروختند در قیمت های پایین می خرند … حال چه میشود ؟ … حقوقی چه سودی می کند ؟حقوقی ها که سود می کنند یعنی گران فروخته اند و ارزان خریده اند از طرفی مطمئن هستند که دولت بازار را حمایت نمی کند تا ضرر کنند .. دولت چه سودی می کند ؟ نشان میدهد که تحریم است که مارا فلج کرده و با کوچکترین خبر رفع تحر یم بازار چندصد واحد صعودی می شود … پس برد برد به نفع حقوقی ها و دولتی هاست … از طرفی با توجه به رسیدن زمان انتخابات پروژه نرخ خوراک استارت میخورد … 

09:33 نماد  وتوصا  با از دست دادن حمایت 87 تومانی خود حمایت 83 و 80 تومان را در پیش دارد 

09:30 نماد  ونیکی  با از دست دادن حمایت 127-130 تومانی خود حمایت 118 تومانی را در پیش دارد 

09:25 قچار با توجه به ادامه رقابت بر سر بلوک همچنان صف خرید است و امروز میرود برای شکست مقاومت 260 تومان و حرکت به سمت 282 تومان

09:20 شرکت کشتیرانی جنوب – خط ایران که بعد از درج نماد در اوایل فروردین سال جاری ، آماده عرضه اولیه 10 درصد سهام شده و حتی اخیرا” با شایعاتی در مورد عملی شدن عرضه سهام همراه بود، نیمه اول سال را با عملکرد ضعیفی سپری کرد.این شرکت 160 میلیارد تومانی برای سال مالی منتهی به اسفند جاری 134 ریال سود پیش بینی کرده اما در 6 ماه اول سال تنها 21 درصد از این سود یعنی 16 ریال را پوشش داده است.

 09:15 عملکرد۱۰ماهه لیزینگ خودرو غدیربا پوشش ۶۴درصدی سود …  شرکت 30 میلیارد تومانی لیزینگ خودرو غدیر سود هر سهم سال مالی 30 آذر را 521 ریال پیش بینی کرده و در عملکرد 10 ماهه منتهی به 30 مهر مشخص شد 64 درصد معال 334 ریال پوشش داده شده است.این شرکت طی سه ماه اخیر با افت 20 درصدی قیمت همراه بوده که مدیران آن در توضیحاتی اعلام کرده اند درخصوص درآمد حاصل از عملیات لیزینگ با توجه به شرایط حاکم بر بازار، فروش پیش بینی شده به طور کامل محقق نشد.همچنین در خصوص خالص سایر درامدها (هزینه ها)ی عملیاتی، بخش عمده ای از مبلغ مذکور مربوط به جریمه دیرکرد اقساط مشتریان است که با توجه به طولانی شدن اقدامات حقوقی مربوطه، به طورکامل محقق نشده است. علاوه بر این 3.5 میلیارد تومان از درآمدهای متفرقه مربوط به دیرکرد تحویل خودروی خریداری شده از شرکت ایران خودرو و مابقی مربوط به تاخیر تحویل خودروی خریداری شده از شرکت ایران خودرو دیزل است و بخش عمده ای از کاهش هزینه های عمومی،اداری نیز مربوط به عدم اخذ ذخیره مطالبات مشکوک الوصول با توجه به کفایت ذخیره در این دوره مالی است.

09:10 عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد کاهش ۷ درصدی تولید فولاد نسبت به سال گذشته وی با اشاره به برخی دلایل کاهش تولید در صنایع فولاد ادامه داد: کاهش تولید در صنایع فولاد به افت تقاضا و کاهش فعالیت‌های ساختمانی و عمرانی بر‌می‌گردد. از حدود 3 سال پیش کاهش بودجه‌های عمرانی دولتی شروع شد و ظرف یک‌ سال گذشته این مسئله به ساخت و ساز‌های بخش خصوصی هم کشیده شد. طبیعتا اثر آن در کاهش صنعت فولاد مشخص شد و به دنبالش تولیدات فولاد کاهش یافت.

 09:05 نائب رییس اتحادیه صادرکنندگان سیمان خوزستان گفت: صادرات سیمان از خوزستان به کشور عراق از هفته آینده از سر گرفته می‌شود.با توجه به اینکه زائران حسینی هنوز به طور کامل از عراق برنگشته‌اند، مرز برای صادرات سیمان بسته است.وی با بیان اینکه صادرات سیمان به عراق به دلیل تسهیل تردد زوار اربعین حسینی از 24 آبان متوقف شده است، افزود: از یکشنبه هفته آینده مرز برای صادرات باز می‌شود.سواعدی در خصوص وضعیت صادرات سیمان عنوان کرد: با توجه به اینکه در آستانه فصل زمستان هستیم، ساخت و ساز و اجرای پروژه‌های عمرانی به حداقل خود می‌رسد، فروش و صادرات سیمان به عراق کاهش می‌یابد.نائب رییس اتحادیه صادرکنندگان سیمان خوزستان بیان کرد: عدم صدور مجوز از سوی دولت عراق برای واردات سیمان ایرانی و همچنین نیاز به انبار جهت محافظت در برابر باد و باران از دغدغه‌های صادرکنندگان سیمان است.

 09:00 سلام صبح به خیر