وقت به خیر 

12:30 روز خوبی داشته باشید عیدتون مبارک … 

12:29 یک قانونگذار آمریکایی گفت کنگره این کشور توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 را وتو نمی کند. اوباما در سخنرانی روز گذشته-سه شنبه- خود گفت هر اصلاحیه علیه توافق هسته ای را وتو می کند.

12:25 شرکت تایدواتر خاورمیانه به عنوان پورت‌اپراتور بنادر ایران که از سال 91 تحت تحریم‌ها دولت آمریکا قرار داشت با انتشار متن کامل توافقنامه ایران و کشور های 1+5 از لیست تحریم‌ها خارج شد.

12:20 توافق هسته‌ای ایران به عنوان یک اتفاق دیپلماتیک تاریخی، با بازتاب گسترده‌ای در عرصه بین المللی مواجه شد و سیاستمداران جهان درباره آن اظهارات مختلفی را مطرح کردند. از دبیرکل سازمان ملل گرفته تا وزرای امور خارجه بسیاری از کشورها، از روز گذشته تاکنون در این باره موضع گیری کرده اند.

12:15 بانکهای ایران در پی توافق هسته‌ای که به تحریمهای اقتصادی این کشور پایان خواهد داد، اجازه خواهند یافت به سوئیفت بازگردند.

12:10 کپشیر: افزایش سرمایه در بودجه شرکت پیش بینی شده اما در حال حاضر اقدامی در این مورد انجام نشده است. همچنین مجوز تغییر کاربری زمین کارخانه صادر شده، ولی تاکنون اقدامی در زمینه فروش نگرفته است

12:00 غشان: صادرات به کشورهای حوزه منطقه مانند روسیه ،عراق و افغانستان باعث بروز برنامه های جدید شرکت شده و در این راستا افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها در حال پیگیری است

11:48 عرضه‌های سنگین در بسیاری از نمادهای موثر بر شاخص کل به ویژه توسط حقوقی‌ها موجب منفی شدن روند بازار شده است. همچنین یکی دیگر از عوامل اصلی عرضه در بازار سرمایه این است که نمادهای معاملاتی که به مجامع سالانه خود نزدیک می‌شوند فشار فروش دارند؛ چرا که سهامداران این نمادها ترجیح می‌دادند پس از رشد سهامشان در روزهای گذشته سود ذخیره کنند و به مجمع نروند.

 11:45 خاهن: افزایش سرمایه از 32 میلیارد به 64 میلیارد ریال را از محل تجدید ارزیابی دارایی ها در برنامه کاری شرکت قرار دارد

11:40 کی بی سی: افزایش سرمایه در حدود 25 درصد و از محل مطالبات و آورده نقدی در دستور کار شرکت است. افزایش سرمایه با هدف طرح و توسعه شرکت های تابعه انجام می شود

11:35   فعالان اقتصادی و کارگزاران بخش خصوصی ترکیه نیز از توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 ابراز خرسندی کرده و آن را گامی مثبت در توسعه روابط دو کشور ارزیابی کردند.

11:25 رئیس سازمان بورس با اعلام آثار توافق تاریخی بر اقتصاد کشور، 3 اولویت اصلی بازار سرمایه از جمله OPEN UP بورس ایران خبر داد و از همه فعالان خواست تا از فرصت به وجود آمده برای توسعه بازار استفاده کنند.

11:20 نمادهای معاملاتی که در پایان معاملات امروز چهارشنبه مورخ 24/04/1394 متوقف میگردد: فنوال، شبهرن، فولاژ، فجام، وکار، وبانک، وتجارت، کماسه، ثاباد، خپویش، فولاد ( مجمع عمومی سالیانه) غدشت ( مجمع فوق العاده – اصلاح اساسنامه) و کگل (مجمع فوق العاده – افزایش سرمایه )

11:10 ایستانیوز:رئیس جمهور فرانسه گفت: توافق هسته‌ای به دست آمده میان ایران و قدرت‌های جهانی دست کم برای 10 سال محکم و استوار خواهد بود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)،لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه روز سه شنبه پس از به سرانجام رسیدن مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 در گفت‌وگو با روزنامه لوموند گفت: توافق هسته‌ای دست کم برای 10 سال قرص و محکم خواهد بود و قدرت‌های جهانی به دقت چگونگی صرف درآمد ناشی از لغو تحریم‌های ایران را زیرنظر خواهند داشت.

11:00 دبیر شورای عالی بورس در واکنش به این سئوال که با توجه به علاقه سرمایه گذاران خارجی به حضور در بازارسرمایه ایران و ظرفیت های متعدد و پیدا و پنهان این بازار، چه اولویت های مهمی مدنظر قرار دارد، گفت: یکی از برنامه‌های اصلی که درآینده‌ای کوتاه مدت عملی خواهد شد برگزاری همایشی بین المللی با حضور سرمایه گذاران خارجی و اعلام رسمیOPEN UP بورس ایران (گشایش رسمی) است تا متقاضیان خارجی فعالیت در بازارسرمایه ایران ضمن آشنایی در عمل هم دارای امکان حضور و فعالیت داشته باشند.

10:58 چرا بنده توصیه به رفتن یا نرفتن مجمع را نمی کنم ؟  به علت اینکه در  روز بازگشایی معلوم نیست بازار چگونه است و حقوقی ها فعلا نوسانگیر هستند …. به نماد خاور و فاذر نگاه کنید … خاور در بازاری هیجانی و رو به بالا باز شد و تا بالای 100 رفت و فاذر در بازار امروز باز میشود و چند باز شود …!!!  

10:57 نماد خریخت منفی معامله میشود ..  

10:56 در نیمه دوم بازار انتظار دارم گروه لیزینگ بهتر شود 

10:53 سهم بترانس نیز 1.5 درصد منفی معامله میشود … 

10:52 حد ضرر خاور 930 ريال می باشد  این نماد صف فروش 19 میلیونی دارد 

10:51 بر اساس توافق هسته ای میان ایران و گروه 5+1 نام مدیران و شرکت های گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از لیست تحریم ها خارج شده است

10:50 سامان بر اساس صورت های مالی 12 ماهه حسابرسی شده اش توانسته به ازای هرسهم خود 126 ریال سود محقق کرده است. لاز م به ذکر است این بانک طی سال 93 افزایش سرمایه 21 درصدی از محل مطالبات و سود انباشته داشته است که سرمایه آن را به 8000 میلیارد رسانده است.

10:49 بانک آینده بر اساس صورت های مالی 12 ماهه حسابرسی شده اش توانسته به ازای هرسهم خود 140 ریال زیان شناسایی نماید در حالی که در سال گذشته 151 ریال سود داشته است

10:47 شنیده ها حاکی از افزایش سرمایه 25 درصدی شرکت کی بی سی از محل مطالبات و آورده نقدی تا پایان شهریور ماه سال جاری است. این افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی می باشد و با هدف طرح و توسعه شرکتهای تابعه انجام می شود.

10:45  پس از موفقیت مذاکرات هسته ای، قرار است که آلمانی ها به عنوان اولین کشور اروپایی، یک هیات تجاری- سیاسی را عازم تهران کرده و مذکراتی را در حوزه نفت و انرژی با مقامات کشورمان برگزار کنند.

10:37 سهم وساپا را با حد ضرر 113 تومان نگهدارید … این سهم هم اکنون صف فروش 12 میلیونی دارد 

10:36 به اطلاع مي رساند، نماد معاملاتي شركت صنايع آذرآب با توجه به، به حد نصاب نرسيدن مجمع عمومي عادي ساليانه، با محدوديت نوسان قيمت آماده انجام معامله مي باشد

10:32 دوستان بنده توصیه به مجمع رفتن یا نرفتن سهمی را نمی کنم …. تصمیم مجمع با شماست 

10:31 «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با المیادین اظهار داشت: شورای امنیت پس از مخالفت هشت ساله با برنامه هسته ای ایران در زمینه غنی سازی اورانیوم موافقت کرد

10:30 حجم معاملات در ولساپا همچنان بالاست   این سهم  به  مقاومت اعلامی  برخورد کرده است  … 2450 ريال قیمت کنونی 

10:29 وزارت خزانه داری آمریکا بیانیه‌ای را در ارتباط با اعلامیه چهاردهم ژوئیه 2015 درباره برنامه جامع مشترک اقدام در ارتباط با برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران منتشر کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)،در این بیانیه آمده است: در تاریخ 14 جولای 2015، گروه 1+5 و ایران به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به منظور اطمینان یافتن از این موضوع که برنامه هسته‌ای ایران کاملا صلح‌آمیز است، دست یافتند. بر اساس پارامترهای کلیدی برجام که در 2 آوریل 2015 اعلام شد، برجام شامل ارائه کاهش تحریم‌های فازبندی شده به ایران در صورت راستی‌آزمایی (تأیید) این امر است که ایران تعهدات کلیدی خود را اجرا کرده باشد.

10:28 قشیر:شرکت شرکت قند شیروان، قوچان و بجنورد طی ارسال صورت های مالی یکساله منتهی به 29 اسفند ماه 93 به صورت حسابرسی شده اعلام کرد در سال گذشته با سرمایه 100 میلیارد و 692 میلیون ریال مبلغ یک هزار و 87 میلیارد و 812 میلیون ریال درآمد حاصل از فروش خالص داشت.و بر اساس این گزارش مبلغ 675 ریال زیان به ازای هر سهم در نظر گرفته شد.

10:27 کحافظ: بر اساس این گزارش این شرکت در سال گذشته مبلغ 483 میلیارد و 979 میلیون ریال درآمد حاصل از فروش خالص داشت.از درآمد این شرکت بهای تمام شده کالای فروش رفته کسر شد و سود ناخالص دوره به 40 میلیارد و 46 میلیون ریال رسید.از سود ناخالص دوره نیز، هزینه های عمومی، اداری کسر و درآمد های عملیاتی اضافه شد و سود عملیاتی دوره به مبلغ 46 میلیارد و 994 میلیون ریال رسید.از سود عملیاتی دوره نیز هزینه های مالی و مالیات کسر و درآمدهای متفرقه اضافه شد و مبلغ یک میلیارد و 813 میلیون ریال سود خالص بدست آمد و بر این اساس مبلغ 10 ریال سود به هر سهم اختصاص داده شد.

10:25 وزیر امور خارجه مذاکرات هسته ای را دارای ابعاد مختلف ، ویژگی ها و امتیازاتی دانست که در آینده بیان می شود و گفت: هفته آینده شورای امنیت با قطعنامه ای برنامه غنی سازی هسته ای ایران را به رسمیت می شناسد.

10:23 شکربن: شرکت برای فروش زمین 130 هزار متری خود در اهواز شروع به گرفتن تغییر کاربری کرده که اخبار پراکنده حاکی از وجود چند مشتری برای زمین از جمله کشتیرانی نیز شنیده می شود

10:21 خاور: تولیدات شرکت ایران خودرو دیزل وابسته به قطعات وارداتی می باشد، که اکثر قراردادها با شرکت مرسدس بنز آلمان است، در نتیجه تولید خودروهای جدید نیز منوط به لغو تحریم ها می باشد تا با سهولت در تأمین قطعات، شرکت تولیدات خود را عرضه کند. در حال حاضر محصول جدید شرکت ایران خودرو دیزل، مینی بوس جدیدی می باشد که تولید این خودرو انبوه نبوده و در سطح پایینی تولید و عرضه می شود و بالطبع تاثیر بسزایی در سودآوری شرکت ندارد

10:20 مدیرعامل بانک سینا از آمادگی این بانک برای ارائه خدمات نوین و بهینه به هموطنان خبر داد. به گزارش بنکر (Banker)، مهندس محمدرضا پیشرو با تاکید بر بالا بودن توانمندی ها و قابلیت های کیفی بانک سینا به ویژه در حوزه بانکداری نوین، گفت: تنوع سبد محصولات از دیگر مزیت های بانک سینا به شمار می رود به طوری که در حال حاضر بیش از 85 نوع خدمت در حوزه بانکداری الکترونیک از سوی این بانک به هموطنان ارائه می شود که این امر نقش عمده ای را در ترویج فرهنگ استفاده از خدمات نوین بانکی و همچنین تسهیل و تسریع در فرایند انجام خدمات بانکی مورد نظر هموطنان و کاهش مراجعات آنها به شعب به همراه داشته است

10:19 سرمقاله امروز گاردین با عنوان “توافق هسته‌ای ایران؛ پیروزی دیپلماسی”، به زبان فارسی منتشر شد.

10:18 قاسمیان با اشاره به این که قیمت خودروهای وارداتی با توجه به رکود در بازار بین پنج تا 10 میلیون تومان کاهش یافته، گفت: نتیجه مذاکرات در قیمت خودرو بی تأثیر است و قیمت خودرو کاهش نمی‌یابد

10:17 غبهنوش بر اساس صورت های مالی 12 ماهه حسابرسی شده اش توانسته به ازای هرسهم خود 496 ریال سود محقق کند در حالی که آخرین پیش بینی سود شرکت مبلغ 780 ریال اعلام شده بود

10:16 بلومبرگ اعلام کرد: تزریق یک میلیارد دلار به بورس ایران و راه اندازی دو صندوق 100 میلیون دلاری * بلومبرگ اعلام کرد یک ایرانی آماده راه اندازی دو صندوق 100 میلیون دلاری برای جذب سرمایه های خارجی شده و با لغو تحریم ها و باز شدن درهای بورس ایران ، یک میلیارد دلار در سال اول وارد می شود.

10:15 دسبحا: گروه دارویی سبحان در دوره 3 ماهه منتهی به 1394/03/31 به ازای هر سهم 42 ریال سود محقق کرده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 45% داشته است.سود حاصل از سرمایه گذاری رشد 36% داشته و به 14 میلیارد ریال رسیده است اما سود حاصل از فروش سهام افت 61% داشته و به 17 میلیارد ریال کاهش یافته است.این شرکت پیش بینی اولیه خود را پوشش3% داده است.

10:14 بیمه پارسیان قصد دارد با توجه به آماده شدن ساختمان جدید، ساختمان فعلی خود واقع در میدان ونک که 1050 متر زمین و 4500 متر بنای اداری دارد را به فروش برساند.

10:13 شنیده‌ها از ختور حکایت از افزایش سرمایه 50 درصدی دارد

10:12 هیلاری کلینتون در جمع اعضای مجلس نمایندگان کنگره آمریکا ضمن استقبال از توافق جامع هسته‌ای به دست آمده با ایران، تاکید کرد که هسته‌ اصلی این توافق ارزش حمایت کردن را دارد.

10:11 ثعمرا: عمران و توسعه شاهد در دوره 12 ماهه منتهی به 1393/12/29 به ازای هر سهم 151 ریال سود محقق کرده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 73% داشته است.درآمد فروش افت 72% داشته که به دلیل کاهش فروش زمین در سال 1393 بوده است.درآمد حاصل از سرمایه گذاری نیز افت 55% داشته و به 59495 میلیون ریال رسیده است که به دلیل کاهش شدید سود دریافتی از شرکت پاداد و صفر شدن سود دریافتی از شرکت های کشت و صنعت شاهدان سبز و آسمان آفرین بوده است.این شرکت تنها 35% از آخرین پیش بینی خود را محقق کرده است که دلیل آن کاهش تقریبا 190 میلیارد ریالی فروش بوده است.در گزارش پیشین به ازای هر سهم 153 ریال سود گزارش کرده بود.

10:10 یک  کارشناس اقتصادی با تشریح چرایی نوسانات نرخ ارز در بازار بعد از اعلام نتایج مذاکرات هسته‌ای گفت: این نوسانات مقطعی بوده و نهایتاً تا هفته آینده در بازار ادامه خواهد داشت.

10:09 فاراک: ماشین سازی اراک در دوره 6 ماهه منتهی به 1393/12/29 به ازای هر سهم 218 ریال سود محقق کرده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 24% داشته است.فروش 6% کاهش داشته اما به دلیل افت قیمت مواد اولیه، حاشیه سود ناخالص بهبود 2% داشته است.هزینه های عمومی و اداری و فروش افزایش 64% داشته که عموما به دلیل افزایش هزینه های دستمزد می باشد.سایر هزینه های عملیاتی افت 58% داشته که عمدتا به دلیل کاهش شدت زیاندهی ناشی از تسعیر ارز می باشد.هم چنین درآمدهای متفرقه نیز افت 29% داشته که عمدتا به دلیل کاهش سود سپرده های بانکی می باشد.این شرکت پیش بینی قبلی خود را پوشش 115% داده است.

10:08 شنیده حاکی از افزایش سرمایه 100 درصدی شرکت آهنگری تراکتورسازی ایران را از محل تجدید ارزیابی داراییها را دارد. مقدمات لازم در این خصوص انجام شده است. افزایش سرمایه در جهت اصلاح ساختار مالی صورت خواهد گرفت.

10:07 رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: براساس برآورد اتاق بازرگانی؛ لغو تحریم‌ها سالانه 25 تا 30 درصد از هزینه‌های تجاری کشور می‌کاهد به طوری که با در نظر گرفتن مبادلات 100 میلیارد دلاری، سالانه 25 میلیارد دلار از این هزینه‌ها کاسته می‌شود.

10:06 گفته می‌شود خمحور به علت تعدیل منفی در سود هر سهم متوقف شده است.

10:05 شنیده‌ها از بیمه آسیا از برنامه افزایش سرمایه 100 درصدی این نماد از محل تجدید ارزیابی داراییها و یا مطالبات و آورده نقدی سهامداران خبر می‌دهد.

10:04 دیران: ایران دارو در دوره 3 ماهه منتهی به 1394/03/31 به ازای هر سهم 261 ریال سود محقق کرده است و بر اساس عملکرد 3 ماهه هم چون پیش بینی قبلی برای سال مالی منتهی به 1394/12/29 به ازای هر سهم 1321 ریال سود پیش بینی کرده است و در نتیجه 20% از پیش بینی خود را پوشش داده است.نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 9% داشته است.فروش کل 7 میلیارد ریال کاهش داشته اما حاشیه سود ناخالص بهبود 2% داشته است.لازم به ذکر است که هزینه های مالی نیز حدود 3 میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است.

10:02  رویترز اعلام کرد: قیمت جهانی نفت خام در پایان معاملات روز گذشته(سه شنبه) پس از برنامه جامع اقدام مشترک و مشخص شدن این موضوع که برداشته شدن تحریم های صادرات نفت خام ایران مدتی زمان می برد، با افزایش روبرو شد.

10:01 وملت: سرمایه گذاری ملت در دوره 6 مهه منتهی به 1394/03/31 به ازای هر سهم 6 ریال سود محقق کرده است و در حالی که در سال مالی قبل به ازای هر سهم 2 ریال سود محقق کرده بود.سود حاصل از سرمایه گذاری با رشد 18% به 20 میلیارد ریال رسیده است.

10:03 پس از امضای توافق تاریخی در خصوص برنامه هسته ای ایران، اتحادیه اروپا روز سه شنبه تعلیق تحریم های خود را علیه ایران تا شش ماه دیگر تمدید کرد.

10:00 غالبر بر اساس صورت های مالی 12 ماهه حسابرسی شده اش توانسته به ازای هرسهم خود 87 ریال سود محقق نماید در حالی کهآخرین پیش بینی شرکت مبلغ 80 ریال اعلام شده بود. لازم به ذکر است شرکت در سال قبل 267 ریال سود محقق کرده بود.

09:58 توافق هسته ای در حالی به سرانجام رسید که آثار مثبت آن برای اقتصاد ایران هنوز بطور کلی مشخص نیست و نیاز به صرف زمان برای به ثمر نشستن دارد. پیش ازاین ،نوک پیکان تحریم های ناجوانمردانه غرب به سمت اقتصاد ایران و تضعیف پایه های آن به هدف افزایش نارضایتی میان مردمی بوده که به تحمل سختی ها شهره اند.

09:55 در جلسه دیروز(سه شنبه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بروجردی به نیابت از اعضای کمیسیون موفقیتهای عرصه سیاست‌خارجی را به رهبر معظم انقلاب و ملت غیور ایران تبریک گفت و اعضای کمیسیون نیز مذاکرات وین را مثبت ارزیابی کردند

09:53 افزایش سرمایه 37 درصدی بانک پارسیان از محل آورده های نقدی و تجدید ارزیابی داراییها شنیده شده است. بانک مرکزی تمامی بانکها را ملزم به اقزایش سرمایه نموده است. مجمع عادی و فوق العاده این بانک در تاریخ 94/04/31 برگزار می گردد

09:51 چکاوه: صنایع کاغذسازی کاوه در دوره 3 ماهه منتهی به 1394/03/31 به ازای هر سهم 282 ریال سود محقق کرده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 36% داشته است.فروش کل 6% رشد داشته اما به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه، حاشیه سود ناخالص افت 5% داشته است.هزینه های عمومی و اداری و فروش افزایش 40% داشته است.این شرکت پیش بینی اولیه خود را پوشش 13% داده است.

09:50 براساس اخبار شایعه تعدیل سود در گزارش 12 ماهه سال 93 و گزارش سه ماهه سال مالی 94 باعث اقبال فعالان بازار به نماد تکمبا شده است

09:47 فرآور: فرآوری مواد معدنی ایران در دوره 3 ماهه منتهی به 1394/03/31 به ازای هر سهم 63 ریال سود محقق کرده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 18% داشته است.فروش تقریبا بدون تغییر بوده اما حاشیه سود ناخالص بهبود 4% داشته است.سایر درآمدهای عملیاتی رشد 11 میلیارد ریالی داشته در حالی که درآمدهای متفرقه با افت 9 میلیارد ریالی، زیان 1٫5 میلیارد ریالی را گزارش می کند.با توجه به افزایش سود کسب شده از محل فعالیت های عملیاتی، مالیات ابرازی حدود 1 میلیارد ریال افزایش یافته است.این شرکت پیش بینی اولیه خود را پوشش 32% داده است.

09:45 شایعاتی وجود دارد که بموتو یک ملک به ارزش 15 میلیارد تومان را به فروش می‌رساند و سود شناسایی خواهد کرد

09:42 خراسان: پتروشیمی خراسان در دوره 3 ماهه منتهی به 1394/03/31 به ازای هر سهم 383 ریال سود محقق کرده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 38% داشته است.فروش کل 20% کاهش داشته و از طرفی به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه، حاشیه سود ناخالص افت 14% داشته است.درآمدهای متفرقه نیز افت 21% داشته و به 159 میلیارد ریال رسیده است.این شرکت پیش بینی اولیه خود را پوشش 22% داده است.

09:41 معاون وزیر راه و شهرسازی از درخواست سرمایه گذاران اروپایی و لاینرهای بزرگ برای حضور در بنادر ایران خبر داد و گفت: شرکت‌های اروپایی و آسیایی از ماه‌ها قبل برای حضور در ایران درخواست داشته‌اند.

09:40 توقع داشتم دوستان در تاپیک تبریک بیشتر مشارکت کنند …. 

09:35 سلام صبح به خیر و بابت تاخیر پیش آمده عذر خواهی می کنم