مدیر عامل مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه با اشاره به روند قیمت نفت و پافشاری اعضای اوپک بر بدون تغییر ماندن سقف تولید اوپک گفت: این تصمیم سران اوپک و اعتقاد اعضای این کشور مبنی بر اینکه بهترین قیمت برای نفت ۶۵ تا ۸۰ دلار است موجب شد تا قیمت نفت برنت که با افت ۴ تا ۵ درصدی مواجه شده بود به سطوح قبلی باز گردد و در همین قیمت معامله شود.

مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه اعلام کرد در حال حاضر فاز نزولی شاخص به اتمام رسیده و باید منتظر تداوم فاز صعودی آن بود، چراکه تحلیل های تکنیکال و بررسی روند شاخص از صعودی شدن آن خبر می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، مهدی طحانی، مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه با بیان این مطلب گفت: با توجه به نزدیک شدن به زمان اعلام نتیجه مذاکرات، گمانه زنی ها بیشتر شده است به این معنا که برخی گزینه تمدید مذاکرات را مطرح میکنند و برخی دیگر با اشاره به حضور گروه های درگیر مذاکرات  و استقرار آنها در محل مذاکرات این نکته را مطرح میکند که مذاکرات در روز اعلامی به نتیجه قطعی می رسد.

مدیر عامل مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه با اشاره به روند قیمت نفت  و پافشاری اعضای اوپک بر بدون تغییر ماندن سقف تولید اوپک گفت: این تصمیم سران اوپک و اعتقاد اعضای این کشور مبنی بر اینکه بهترین قیمت برای نفت ۶۵ تا ۸۰ دلار است موجب شد تا قیمت نفت برنت که با افت ۴ تا ۵ درصدی مواجه شده بود به سطوح قبلی باز گردد و در همین قیمت معامله شود.

طحانی در ادامه با اشاره به برگزاری فصل مجامع خاطرنشان کرد: بررسی مجامعی که تاکنون برگزار شده نشان از بالا بودن فراز و نشیب در این بازار دارد به طوریکه مجامع شرکت های دارویی به نسبت مطلوب بوده  اما شرکت های سیمانی به دلیل رکود موجود درحوزه عمران و ساخت و ساز و افزایش حجم موجودی انبار این شرکت ها سبب شده در نزدیکی مجامع با p/e  معادل چهار مرتبه معامله شوند.

مدیرعامل مشاور سرمایه گذاری آوای  آگاه در تشریح آینده بازار با اشاره به قیمت های موجود آن و روند شاخص  گفت: در حال حاضر فاز نزولی شاخص به اتمام رسیده و باید منتظر شروع فاز صعودی آن بود چراکه تحلیل های تکنیکال و بررسی روند شاخص از صعودی شدن آن خبر می دهد.

وی در ادامه به فشار بانک مرکزی بر شفاف شدن موسسات مالی غیرمجاز تصریح کرد: احتمال ایجاد یک تغییر اساسی در ساختار پول به نفع تولید ایجاد خواهدشد و برآیند همه اتفاقات نشان می دهد همه چیز به نتیجه مذاکرات گره خورده است و باید منتظر ماند و دید ایا ۱۱ تیرماه نقطه عطف تصمیمات جدید می شود یا خیر؟

 

برای برگشت به صفحه اصلی و دیدن سیگنال خرید امروز (ششم تیر ماه ) اینجا را کلیک کنید